Sisukord
Kultuur
Postimees
28.09.2016
Eesti EKRE ja Vabaerakonna toetus on aasta väikseim Eesti lühiuudised Mälumäng Rongides saab näha teadusteatrit Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg Tagakülg Kiirreageerijate töökorraldus jääb esialgu endiseks Kaljulaid: mulle pandud vastutust on väga raske kanda Putšikatse Keskerakonnas Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni? (11) Presidendikandidaat Kaljulaid – analüütiline ja ratsionaalne (1) Majandus Kasvueelarve hästi saladuses hoitud kahanemine (1) Majanduse lühiuudised OPEC leevendab meie jaoks kütuseaktsiiside tõusu tagajärgi Välismaa Kennedyst Clintonini ehk üle poole sajandi teledebatte Clinton pani Trumpi kaamerate ees paika Esimese debatiga kurnas Clinton Trumpi ära Välismaa lühiuudised Debatist kujunes kolme vaatusega teatritükk Venemaa eitab sõjakuritegusid Aleppos (1) Clinton ja Trump ristasid mõõgad Arvamus Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis (2) Airi Värnik: tervis kui laiatarbekaup ja pensionist ka Erkki Bahovski: parlamentarismi allakäik (3) Ahto Lobjakas: president allahindlusega (8) Toomas Tamsar ja Robert Kitt: hea tööandja, annetame aega! (2) Postimees 1926. aastal: Nõukogude-Balti läbirääkimised Aivar Reinap: pensioniõiglus (1) Juhtkiri: erakondlik egoism tuleb viimaks ületada (5) Päeva karikatuur: mida me nende pensionisammastega teeme? Kultuur Kirjandusega kimpus mägironimine Kultuuri lühiuudised Sport Kas suur suu viib unistuste töö? Spordi lühiuudised Noored lootused saavad Saaremaal suure võimaluse Tee tõusis hetkeks püsti, ent rühitakse edasi Kui mänguisu on suurem kui hirm surra FIFA otsus kergitab Venemaa MMi eel rohkelt küsimusi Tarbija Tasub teada: kuidas aidata võõrkeha alla neelanud last Kopsupõletik kimbutab nõrga tervisega inimesi Tartu Tartu sai uue ja kireva idufirmade kasvuhoone Karupere pesitseb terviseraja lähistel Naine kui kunstiteos näitab kodulindude pilte Uued tuuled Kallaste sadamas: kõik ei mahu enam marjamaale Eesti keele selge hääldamine on oluline küll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kirjandusega kimpus mägironimine

3 min lugemist
Pääru Oja ja Külli Teetamm Tõnu Õnnepalu tekstil põhinevas Aleksander Eelmaa lavastuses «Mäed». FOTO: Mats Õun

Kuna tänapäeval on ilukirjanduse lugemise ja soetamisega nii, nagu on, aga teatris käiakse järjest rohkem, käiakse lausa valimatult, siis on kirjaniku ja tema loomingu eksponeerimine, tutvustamine ja levitamine teatrivahenditega igati kaval ja mõistlik tegu. Seda enam, kui kirjanikul on midagi öelda, kui tema sõnumil on eksistentsiaalset kaalu, kui selle abil ei võeta vaatajat (lugejat) lahti, vaid pannakse kokku, ollakse toeks.

Tellijale Tellijale

«Ühest küljest võib «Mägesid» kasutada kui näidet sellest, et kuigi meil on tõsise ja tiheda teatriõhtu loomiseks kõik komponendid justkui olemas – tekst, lavastaja, näitlejad, kujundus, muusika, valgus, publik –, on teatrisündmuse tekkimiseks vaja seda, et need kõik omavahel ning siin ja praegu suhestuma hakkaksid. Kuigi eraldi võttes ei taha ega saagi neile komponentidele midagi ette heita, on puudu sideaine, olgu selleks siis kirjaniku-lavastaja-kunstniku teatrispetsiifiline aegruumiline kompromiss või midagi muud.» Nii kirjutab teatrikriitik Rait Avestik Tõnu Õnnepalu tekstil põhinevast lavastusest «Mäed», mille Eesti Draamateatris lavastas Aleksander Eelmaa. 

27.09.2016 29.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto