Sisukord
Arvamus
Postimees
28.09.2016
Eesti EKRE ja Vabaerakonna toetus on aasta väikseim Eesti lühiuudised Mälumäng Rongides saab näha teadusteatrit Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg Tagakülg Kiirreageerijate töökorraldus jääb esialgu endiseks Kaljulaid: mulle pandud vastutust on väga raske kanda Putšikatse Keskerakonnas Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni? (11) Presidendikandidaat Kaljulaid – analüütiline ja ratsionaalne (1) Majandus Kasvueelarve hästi saladuses hoitud kahanemine (1) Majanduse lühiuudised OPEC leevendab meie jaoks kütuseaktsiiside tõusu tagajärgi Välismaa Kennedyst Clintonini ehk üle poole sajandi teledebatte Clinton pani Trumpi kaamerate ees paika Esimese debatiga kurnas Clinton Trumpi ära Välismaa lühiuudised Debatist kujunes kolme vaatusega teatritükk Venemaa eitab sõjakuritegusid Aleppos (1) Clinton ja Trump ristasid mõõgad Arvamus Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis (2) Airi Värnik: tervis kui laiatarbekaup ja pensionist ka Erkki Bahovski: parlamentarismi allakäik (3) Ahto Lobjakas: president allahindlusega (8) Toomas Tamsar ja Robert Kitt: hea tööandja, annetame aega! (2) Postimees 1926. aastal: Nõukogude-Balti läbirääkimised Aivar Reinap: pensioniõiglus (1) Juhtkiri: erakondlik egoism tuleb viimaks ületada (5) Päeva karikatuur: mida me nende pensionisammastega teeme? Kultuur Kirjandusega kimpus mägironimine Kultuuri lühiuudised Sport Kas suur suu viib unistuste töö? Spordi lühiuudised Noored lootused saavad Saaremaal suure võimaluse Tee tõusis hetkeks püsti, ent rühitakse edasi Kui mänguisu on suurem kui hirm surra FIFA otsus kergitab Venemaa MMi eel rohkelt küsimusi Tarbija Tasub teada: kuidas aidata võõrkeha alla neelanud last Kopsupõletik kimbutab nõrga tervisega inimesi Tartu Tartu sai uue ja kireva idufirmade kasvuhoone Karupere pesitseb terviseraja lähistel Naine kui kunstiteos näitab kodulindude pilte Uued tuuled Kallaste sadamas: kõik ei mahu enam marjamaale Eesti keele selge hääldamine on oluline küll Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis

3 min lugemist
Jaak Nigul FOTO: Margus Ansu

Ettevõtja Jaak Nigul kirjeldab, kuidas varguse või saamatuse pärast vallandatud inimesed päevapealt «haigeks» jäävad ning milliseid vastuseid sai ta oma küsimustele terviseametilt ja haigekassalt. Valedele üles ehitatud «haigustele» kulunud raha saaks kasutada päris abivajajate raviks. Kas keegi vastutab sellise valskuse eest, küsib Nigul.

Tellijale

Olen jälginud meedias kestvat sõnasõda haigekassa (HK) puudujäägi teemal kasvava imestusega – kas tõesti ei luba ideoloogilised silmaklapid näha ilmselgeid kokkuhoiukohti, et mitte öelda sotsiaalmaksu kuritarvitamisi? Ettevõtjana näen ma suurimaid puudujääke haigushüvitiste  väljastamises. Kutsehaiguste määramises on samuti suured kuritarvitused, kuid need ei puuduta haigekassat.

Peaaegu iga kord, kui mul on olnud vaja töötaja vallandada, enamasti varguse või ametikohale sobimatuse tõttu, on see isik võtnud kohe haiguslehe. Olen mõnikord selgitanud välja perearsti kontakti ja talle helistanud, kuid saanud vastuseks, et inimene haigestus ootamatult – ilmselt pärast vestlust minuga, sest enne oli ta ju terve. Nõus, ma ei pruugi olla alati meeldiv vestluspartner, kuid samu probleeme tuleb ette ka teistes ettevõtetes. Üks tsitaat: «Aga hullem on see, et kui on ilusad ilmad, siis jäävad mõned inimesed kohe haigeks. Kohe! Me oleme rääkinud sotsiaalministeeriumiga ja haigekassaga, kuid kahjuks tulemusteta. 5% töötajaskonnast jäi jalgpalli EMi ajal haiguslehele.» (Agu Möldre, ärileht.delfi.ee 31.08) Minu tuttavad Lõuna-Eesti ettevõtjad on öelnud, et kartulipaneku ja -võtu ning korilushooaegadel läheb haiguslehele ligi 15 protsenti töötajatest.

27.09.2016 29.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto