Sisukord
Arvamus
Tänane leht
28.09.2016
Eesti EKRE ja Vabaerakonna toetus on aasta väikseim Eesti lühiuudised Mälumäng Rongides saab näha teadusteatrit Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg Tagakülg Kiirreageerijate töökorraldus jääb esialgu endiseks Kaljulaid: mulle pandud vastutust on väga raske kanda Putšikatse Keskerakonnas Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni? (11) Presidendikandidaat Kaljulaid – analüütiline ja ratsionaalne (1) Majandus Kasvueelarve hästi saladuses hoitud kahanemine (1) Majanduse lühiuudised OPEC leevendab meie jaoks kütuseaktsiiside tõusu tagajärgi Välismaa Kennedyst Clintonini ehk üle poole sajandi teledebatte Clinton pani Trumpi kaamerate ees paika Esimese debatiga kurnas Clinton Trumpi ära Välismaa lühiuudised Debatist kujunes kolme vaatusega teatritükk Venemaa eitab sõjakuritegusid Aleppos (1) Clinton ja Trump ristasid mõõgad Arvamus Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis (2) Airi Värnik: tervis kui laiatarbekaup ja pensionist ka Erkki Bahovski: parlamentarismi allakäik (3) Ahto Lobjakas: president allahindlusega (8) Toomas Tamsar ja Robert Kitt: hea tööandja, annetame aega! (2) Postimees 1926. aastal: Nõukogude-Balti läbirääkimised Aivar Reinap: pensioniõiglus (1) Juhtkiri: erakondlik egoism tuleb viimaks ületada (5) Päeva karikatuur: mida me nende pensionisammastega teeme? Kultuur Kirjandusega kimpus mägironimine Kultuuri lühiuudised Sport Kas suur suu viib unistuste töö? Spordi lühiuudised Noored lootused saavad Saaremaal suure võimaluse Tee tõusis hetkeks püsti, ent rühitakse edasi Kui mänguisu on suurem kui hirm surra FIFA otsus kergitab Venemaa MMi eel rohkelt küsimusi Tarbija Tasub teada: kuidas aidata võõrkeha alla neelanud last Kopsupõletik kimbutab nõrga tervisega inimesi Tartu Tartu sai uue ja kireva idufirmade kasvuhoone Karupere pesitseb terviseraja lähistel Naine kui kunstiteos näitab kodulindude pilte Uued tuuled Kallaste sadamas: kõik ei mahu enam marjamaale Eesti keele selge hääldamine on oluline küll Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: president allahindlusega

2 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Eero Vabamägi

Otsitakse kriisipresidenti. On maitseküsimus, kas kutsuda teda hädapresidendiks või millekski muuks, tema prestiiž ja legitiimsus on juba ette kahjustatud.

Tellijale Tellijale

Siim Kallas, teise valimisvooru nimeline võitja valimiskogus, oleks õigustatum valik presidendi kohale kui ükskõik kes, kelle nime võivad nüüd mütsist tõmmata erakondade juhid riigikogus. Võidu röövis talt tühja sedeli veto – hämarad mahhinatsioonid, mille ainus eesmärk oli valimised blokeerida (aus valik olnuks jätta hääletamata).

Eesti presidendi valimise kord on oma mõttelt ja vaimult kaheastmeline. Valimiskogu tähistab protsessi avardamist juhul, kui riigikogu oma ülesandega toime ei tule. Kogu ettevõtmise tagasisaatmine riigikokku on tagasilöök demokraatiale. Sealt kerkiv võimalik president saab oma ametis olla vaid lonkav part – lame duck –, kui laenata kujund inglisekeelsest poliitilisest mõistestikust.

27.09.2016 29.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto