Sisukord
Eesti
Postimees
28.09.2016
Eesti EKRE ja Vabaerakonna toetus on aasta väikseim Eesti lühiuudised Mälumäng Rongides saab näha teadusteatrit Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg Tagakülg Kiirreageerijate töökorraldus jääb esialgu endiseks Kaljulaid: mulle pandud vastutust on väga raske kanda Putšikatse Keskerakonnas Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni? (11) Presidendikandidaat Kaljulaid – analüütiline ja ratsionaalne (1) Majandus Kasvueelarve hästi saladuses hoitud kahanemine (1) Majanduse lühiuudised OPEC leevendab meie jaoks kütuseaktsiiside tõusu tagajärgi Välismaa Kennedyst Clintonini ehk üle poole sajandi teledebatte Clinton pani Trumpi kaamerate ees paika Esimese debatiga kurnas Clinton Trumpi ära Välismaa lühiuudised Debatist kujunes kolme vaatusega teatritükk Venemaa eitab sõjakuritegusid Aleppos (1) Clinton ja Trump ristasid mõõgad Arvamus Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis (2) Airi Värnik: tervis kui laiatarbekaup ja pensionist ka Erkki Bahovski: parlamentarismi allakäik (3) Ahto Lobjakas: president allahindlusega (8) Toomas Tamsar ja Robert Kitt: hea tööandja, annetame aega! (2) Postimees 1926. aastal: Nõukogude-Balti läbirääkimised Aivar Reinap: pensioniõiglus (1) Juhtkiri: erakondlik egoism tuleb viimaks ületada (5) Päeva karikatuur: mida me nende pensionisammastega teeme? Kultuur Kirjandusega kimpus mägironimine Kultuuri lühiuudised Sport Kas suur suu viib unistuste töö? Spordi lühiuudised Noored lootused saavad Saaremaal suure võimaluse Tee tõusis hetkeks püsti, ent rühitakse edasi Kui mänguisu on suurem kui hirm surra FIFA otsus kergitab Venemaa MMi eel rohkelt küsimusi Tarbija Tasub teada: kuidas aidata võõrkeha alla neelanud last Kopsupõletik kimbutab nõrga tervisega inimesi Tartu Tartu sai uue ja kireva idufirmade kasvuhoone Karupere pesitseb terviseraja lähistel Naine kui kunstiteos näitab kodulindude pilte Uued tuuled Kallaste sadamas: kõik ei mahu enam marjamaale Eesti keele selge hääldamine on oluline küll Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni?

3 min lugemist
Riigikogu vanematekogu kogunes täna taas presidendikandidaati arutama. Kersti Kaljulaid vanematekogu ees. FOTO: Liis Treimann

Eile õhtul hakkas Toompea korstnaist peaaegu heledat suitsu tulema – riigikogu vanematekogu tegi Euroopa Kontrollikoja liikmele Kersti Kaljulaiule ettepaneku kandideerida presidendiks.

Tellijale

Laupäev

Laupäeva õhtust saadik olid telefonid, mille mõttelised traadid viisid Toompeale, Stenbocki majja ja Kadrioru lossi, lakkamatult hõivatud. Küsiti imestunult, et mis nüüd küll juhtus, kuidas president valimata jäi. Lükati süüd teistele ja põhjendati oma valmiskasti lasutud tühje sedeleid, et teisiti ju ei saanud. Aga üha rohkem kostis kõnedest muret: mis saab edasi?

Pühapäev

Öö magati ära. Reformierakonna juht ja peaminister Taavi Rõivas teatas avalikult, et on kutsunud koalitsioonipartnerite juhid Margus Tsahkna ja Jevgeni Ossinovski kohtumisele. Millal ja kus, see jäigi avalikkusele teadmata. Aga igal juhul nimetasid Rõivas ja Tsahkna juba pühapäeval tõsise kandidaadina presidendi kohale suursaadik Jüri Luike. Ossinovski tegi pika näo ja hakkas jonnima: teie tulete meile ütlema, kes võiks olla president!

Niipalju Ossinovski protest mõjus, et Rõivas ja tema nõuandjad said pühapäeva õhtuks aru, et Reformierakond ei saa kellegi nime välja pakkuma hakata. Valitsuse juhterakond on juba presidenti teinud küll ja küll – nüüd tuleb tagasi tõmbuda ja vähemalt avalikkuse ees presidenditeemaga mitte liialt lehvitada.

Avalikkuses vaeti pikki nimekirju inimestest, kes kõik sobiksid väga hästi presidendiks. Teiste seas nimetati ka Luike ja Euroopa Kontrollikojas üle aja töötavat Kersti Kaljulaidu.

Oma ametiaja kolmandal aastal sai riigikogu sotsiaaldemokraadist esimees Eiki Nestor esimest korda tõesti suure ülesande: juhtida riigikogus presidendiotsinguid, leida kompromisse. Just Nestori erakonna esimees Ossinovski ütles esmaspäeval avalikkusele, et neile meeldiks presidendikandidaadina hoopis Kaljulaid.

27.09.2016 29.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto