Sisukord
Intervjuu
Postimees
28.09.2016
Eesti EKRE ja Vabaerakonna toetus on aasta väikseim Eesti lühiuudised Mälumäng Rongides saab näha teadusteatrit Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Esikülg Tagakülg Kiirreageerijate töökorraldus jääb esialgu endiseks Kaljulaid: mulle pandud vastutust on väga raske kanda Putšikatse Keskerakonnas Kuidas jõudsid erakonnad Kersti Kaljulaiuni? (11) Presidendikandidaat Kaljulaid – analüütiline ja ratsionaalne (1) Majandus Kasvueelarve hästi saladuses hoitud kahanemine (1) Majanduse lühiuudised OPEC leevendab meie jaoks kütuseaktsiiside tõusu tagajärgi Välismaa Kennedyst Clintonini ehk üle poole sajandi teledebatte Clinton pani Trumpi kaamerate ees paika Esimese debatiga kurnas Clinton Trumpi ära Välismaa lühiuudised Debatist kujunes kolme vaatusega teatritükk Venemaa eitab sõjakuritegusid Aleppos (1) Clinton ja Trump ristasid mõõgad Arvamus Jaak Nigul: valede auk haigekassa rahakotis (2) Airi Värnik: tervis kui laiatarbekaup ja pensionist ka Erkki Bahovski: parlamentarismi allakäik (3) Ahto Lobjakas: president allahindlusega (8) Toomas Tamsar ja Robert Kitt: hea tööandja, annetame aega! (2) Postimees 1926. aastal: Nõukogude-Balti läbirääkimised Aivar Reinap: pensioniõiglus (1) Juhtkiri: erakondlik egoism tuleb viimaks ületada (5) Päeva karikatuur: mida me nende pensionisammastega teeme? Kultuur Kirjandusega kimpus mägironimine Kultuuri lühiuudised Sport Kas suur suu viib unistuste töö? Spordi lühiuudised Noored lootused saavad Saaremaal suure võimaluse Tee tõusis hetkeks püsti, ent rühitakse edasi Kui mänguisu on suurem kui hirm surra FIFA otsus kergitab Venemaa MMi eel rohkelt küsimusi Tarbija Tasub teada: kuidas aidata võõrkeha alla neelanud last Kopsupõletik kimbutab nõrga tervisega inimesi Tartu Tartu sai uue ja kireva idufirmade kasvuhoone Karupere pesitseb terviseraja lähistel Naine kui kunstiteos näitab kodulindude pilte Uued tuuled Kallaste sadamas: kõik ei mahu enam marjamaale Eesti keele selge hääldamine on oluline küll Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti keele selge hääldamine on oluline küll

8 min lugemist
Logopeedia lektor Marika Padrik hoiab süles tervet virna uusi õpikuid. «See on väikese Eesti kohta, kus eesti keele kõnelejaid on alla miljoni, suur saavutus. See on teaduspõhine käsiraamat, mille autorite hulgas on palju praktikuid,» ütleb ta uhkelt, olles ka ise mitme peatüki autor. FOTO: Sille Annuk

Vana-Kreeka riigimees Demosthenes tegi murdlainete kohinas kõne- ja hääleharjutusi, hoides suus väikseid kive ja rinnal tinaplaate, et parandada oma hääldust ja hingamist. Uus kõrgkooliõpik kommunikatsioonipuuetest ja nende ravist on väikse Eesti kohta samuti suur saavutus, ütleb raamatu üks toimetajatest logopeed Marika Padrik.

Tellijale

Suhtlemisel vajame keelt, analüüsi- ja mõtlemisoskust, tähelepanuvõimet. Ka peab inimesel olema kuulmis- ja nägemismeel kuni väga peente lihasteni välja, mis suudavad häält teha ja juhtida. Logopeed tuleb appi siis, kui miski neist komponentidest oma ülesannet ei täida ning suhtlemine saab häiritud.

Tartu ülikooli eripedagoogika osakonna juhataja, logopeedia lektor Marika Padrik, kas logopeedia puudutab ainult neid, kelle kõnega on juba midagi juhtunud, või saab seda laiendada ka neile, kes ei räägi, näiteks beebidele?

27.09.2016 29.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto