Sisukord
Maitsemeel
Tänane leht
01.10.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg Kibibi ootab järglast Kaljulaidi ülesseadmiseks andis allkirja 90 riigikogu liiget Eesti lühiuudised Ilm mängis Leedole viimasel päeval vingerpussi Suurte ootuste president (1) Metropoliit: ühiskirik on Stefanuse unistus (4) Kornelius ei näe kokkuleppekohta (4) Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid räägib… (25) Majandus Saksamaa suurima panga jalgealune kõigub (1) Afgaan, ukrainlane ja tadžikk võitlevad Riias Eesti lipu all Välismaa Moskva ehitab Anti-Disneylandi Itaalia referendumil on Euroopale ettearvamatud tagajärjed (1) Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest Kodune surve teeb V4 trotslikuks Arvamus Postimees 1991. aastal: kinnipidamisasutustes on jälle streike oodata Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Juhtkiri: uue ajastu algus parvlaevaliikluses Marti Aavik: riigikogu! Palun tehke vorstivabrik korda (1) Päeva karikatuur Karl Martin Sinijärv: kuidas öelda? Mart Kivastiku veste: ma helistan Kerstile Suurte ootuste president (1) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: kuus Leninit EKI keelekool: loeme raha Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: esimene nooreestlane Rõlge roim provintsis! Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Õnn on otsuse küsimus Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sport Spordi lühiuudised Kolm minutit, mis lõpetasid Euroopa muinasjutu Lihtsurelike meister püüab positsiooni säilitada Õnn, tihedad sidemed ja suur tõehetk Vaimsed probleemid lõid poksimaailmas kaardid segi Naiste jalgpallile näo andnud visionäär annab teed Zelinski uuele tulemisele AK Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Kas ja kuidas töötab teadus majanduse mootorina? (1) Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Rõlge roim provintsis! Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Õnn on otsuse küsimus Korteriostjate nõudmised on läinud üle mõistuse Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Putš keskerakonnas Viimane veerg Piret Õunapuu: kuidas eestlased oma muuseumi said Ansipi juubel (2) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sir Martyn Poliakoff: roheline keemia kui tänapäeva Robin Hood Arter Kodu – kindlus või lõks? Kohvikud kutsuvad Pärnusse Peksame pakse?! (1) Ennast ei tohi ahistada! Ikka need hispaania naised Sõiduproov: Opel Mokka X ehk X-faktoriga väikemaastur Trendisoovitus: liblikad talves Eestlased tegidki supermuuseumi Hoidistajad, mitte mingid tavalised moosikeetjad Soome suursaadik – mitmendat ringi Eestis Wabrik – midagi palju enamat kui pubi Tavaline hammustustreening Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada! Multikulti teine katse (7) Egle Eller-Nabi: šokolaad ja supervorm Kaja Kallas: töö ja aeg (1) Spordihullude püha üritus võlub ka algajaid Igaühest võib saada näitleja. Vähemalt seriaalis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Wabrik – midagi palju enamat kui pubi

3 min lugemist
Telliskivisein tuletab meelde ammuseid aegu, kui neis ruumides tegutses veel pesumaja. FOTO: Helja Kaptein

Kui restoranis pakutav jääb meelde eeskätt portsude väiksuse ja kalli hinna tõttu, ei kipu sinna keegi eriti tagasi. Õnneks on nüüd Hiiumaal pubi, kus saab süüa nagu heas restoranis.

Tellijale Tellijale

Nii kui saabub september, korjab enamik Hiiumaa söögikohti potid-pannid kokku ja paneb uksed kuni järgmise kevadeni otsustavalt kinni. Mis õigust on ühel ulguhiidlasel selle kohta paha sõna öelda – kui turistid keeravad täpselt 1. septembril saarele selja (?) ja kohalikud söövad ainult kodus (?), mis sa sest pliidist ikka kütad. Aga siis annab kõikvõimas sotsiaalmeedia teada, et ulguhiidlase jaoks vaata et salamisi ehk vähemalt liigse kärata on Kärdlas avatud söögikoht, mis igatahes septembri lõpus ei tundu küll külastajate puuduse all ägavat. Mis sest, et seni pole teisel siltigi küljes ja maja välisilme viitab pigem mõnele tootmisettevõttele kui restoranile. Tegelikult leiab nõukaaegsest pesumajahoonest nii seda kui teist ehk kohaliku pruulikoja ja Wabriku-nimelise pubi. Olgu kohe öeldud, et tavapäraseid rammusaid pubipraade ja noolemängu ei tasu siit otsida – söögikoha nimetus mõjub pisut eksitavalt. Õnneks heas mõttes. Ja eks õlle kõrvale ju kanatiibu, küüslauguleibu ja muud sedasorti kraami ikka pakutakse.

Nädalavahetuseks kodusaarele saabunud ulguhiidlane istub kõigepealt laupäeva õhtul Wabrikus juubelilauda, jääb pakutavaga ülimalt rahule ja läheb pühapäeval samasse kohta seltskonnaga lõunat sööma. Ja jääb jälle (tagasihoidlikult öeldes) rahule. Sünnipäevalauas muidugi rahast ei räägita, aga päev hiljem ei tekita hinnad küll õudusvärinaid, ja etteruttavalt võib ka öelda, et kui üks asi näeb hea välja ja maitseb hea, ei pea see alati tähendama, et sellest ei tohi kõhtu täis saada, sest muidu võib keegi arvata, et koht pole piisavalt peen. 

30.09.2016 03.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto