Sisukord
Maitsemeel
Postimees
01.10.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg Kibibi ootab järglast Kaljulaidi ülesseadmiseks andis allkirja 90 riigikogu liiget Eesti lühiuudised Ilm mängis Leedole viimasel päeval vingerpussi Suurte ootuste president (1) Metropoliit: ühiskirik on Stefanuse unistus (4) Kornelius ei näe kokkuleppekohta (4) Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid räägib… (25) Majandus Saksamaa suurima panga jalgealune kõigub (1) Afgaan, ukrainlane ja tadžikk võitlevad Riias Eesti lipu all Välismaa Moskva ehitab Anti-Disneylandi Itaalia referendumil on Euroopale ettearvamatud tagajärjed (1) Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest Kodune surve teeb V4 trotslikuks Arvamus Postimees 1991. aastal: kinnipidamisasutustes on jälle streike oodata Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Juhtkiri: uue ajastu algus parvlaevaliikluses Marti Aavik: riigikogu! Palun tehke vorstivabrik korda (1) Päeva karikatuur Karl Martin Sinijärv: kuidas öelda? Mart Kivastiku veste: ma helistan Kerstile Suurte ootuste president (1) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: kuus Leninit EKI keelekool: loeme raha Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: esimene nooreestlane Rõlge roim provintsis! Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Õnn on otsuse küsimus Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sport Spordi lühiuudised Kolm minutit, mis lõpetasid Euroopa muinasjutu Lihtsurelike meister püüab positsiooni säilitada Õnn, tihedad sidemed ja suur tõehetk Vaimsed probleemid lõid poksimaailmas kaardid segi Naiste jalgpallile näo andnud visionäär annab teed Zelinski uuele tulemisele AK Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Kas ja kuidas töötab teadus majanduse mootorina? (1) Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Rõlge roim provintsis! Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Õnn on otsuse küsimus Korteriostjate nõudmised on läinud üle mõistuse Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Putš keskerakonnas Viimane veerg Piret Õunapuu: kuidas eestlased oma muuseumi said Ansipi juubel (2) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sir Martyn Poliakoff: roheline keemia kui tänapäeva Robin Hood Arter Kodu – kindlus või lõks? Kohvikud kutsuvad Pärnusse Peksame pakse?! (1) Ennast ei tohi ahistada! Ikka need hispaania naised Sõiduproov: Opel Mokka X ehk X-faktoriga väikemaastur Trendisoovitus: liblikad talves Eestlased tegidki supermuuseumi Hoidistajad, mitte mingid tavalised moosikeetjad Soome suursaadik – mitmendat ringi Eestis Wabrik – midagi palju enamat kui pubi Tavaline hammustustreening Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada! Multikulti teine katse (7) Egle Eller-Nabi: šokolaad ja supervorm Kaja Kallas: töö ja aeg (1) Spordihullude püha üritus võlub ka algajaid Igaühest võib saada näitleja. Vähemalt seriaalis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kohvikud kutsuvad Pärnusse

5 min lugemist
Kohvihooviku perenaine Inger Udeküll. FOTO: Sander Ilvest

Kuigi Pärnu riputas suvepealinna tiitli selleks korraks varna ja ulatas sügispealinna nimetuse Narvale, ei tähenda see sugugi, et elu seal seisma jääks. Täna algab Pärnus kohvikute nädal, kus üle kahekümne kohviku kostitab külalisi eriliste pakkumistega.

Tellijale Tellijale

Eesti kõige fungilikumas ja elegantsemas suvituslinnas pole küll enam vana Rannakohvikut, kus sai Berliini pannkooke, Karlsbadi kuivikuid ja sooja kulebjaakat kuuma võiga, ega ka Julius Herrnbergeri kondiitri- ja pagariäri, kus maiustati enne teist ilmasõda saiakeste, tortide, kakao ja šokolaadiga. Samuti kuulub minevikku marmorplaadiga lauakeste ja Viini toolidega Otto Huferi kohvik, mis oma hiilgeajal oli eriti kuulus omavalmistatud kompvekkide, martsipani ja šokolaadi poolest.

Kuid vana hea kohvikukultuur on hakanud Pärnusse tagasi tulema ning armsaid kohvikuid, mille kohvi- ja koogikunst viib keele alla, tuleb aina juurde. Juba jupp aega on seal Supelsaksad, Mahedik, Café Grand. Aga kuni järgmise nädala lõpuni võib igaüks selles  veenduda – siis peetakse Pärnus kohvikute nädalat, mil kohvikud üle linna pakuvad seitsmeeurost erieinet, mis koosneb salatist, desserdist või koogist ja tassist kohvist või teest. Et kohvikupidajate erimenüüle löögile pääseda, tasub kohad varem kinni panna – läinud sügisel joosti eripakkumistele tormi ja neid müüdi 6000. 

30.09.2016 03.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto