Sisukord
Sport
Postimees
29.09.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Liive: Kaljulaiust saaks väga hea president (1) Tagakülg PERHi uus juht lubab vürtsi Riigirestoranide hulk paneb valitsuse kukalt kratsima (3) Tallinnas rööviti kellapoodi Ida-Virumaal hukkus tõstuki alla jäänud poiss Eesti lühiuudised Tallinnas mälestati Estonia katastroofis hukkunuid Eesti Meedia endine juht Mart Kadastik esitles elutööraamatut Mälumäng Viimaste aastate seisukohavõtud Taavi Rõivas andis eelarve riigikogule üle (1) Terane, kiire, selge sõnaga – Eesti võib saada esimese naisriigipea (22) Majandus Ükski Eesti omanikele kuuluv suur kaubalaev pole siin registreeritud (1) USS võtab kõik Balti riikide Prismad oma valve alla Välismaa Shimon Peres tahtis tuua Iisraeli rahu Malaisia reisilennuki alla tulistanud rakett pärines Venemaalt Hirmud uuest paadirallist Egeusel pole tõeks saanud Ajalooline Rosetta kosmosemissioon saadab oma viimase signaali Arvamus Rein Lang: ärapanemisest ühistegevuseni (14) Postimees 1935. aastal: sõda tuleval nädalal? Juhtkiri: raport mõjutab Venemaa ja vaba maailma suhteid (5) Jüri Allik: kuidas valijamehed Tallinnas käisid ehk Presidendivalimistest psühholoogi pilguga (7) Päeva karikatuur: uus president on kätte saadud? Egle Heinsar: pension on pension (5) Kultuur Venemaa teatritipud tulevad Eestisse Kinoliit kulutas loometoetuste raha maja peale Kontserdihooaeg algas majesteetlikult Hannes Praksi tudengid lõid Soomaale põneva ujuvlebola Sport Eesti sportlased pole meldooniumi tarvitamisest puhtad Spordi lühiuudised Skandaal viis peatreeneri ametist Võimas kolmik lammutab edasi Kanter: pean julgema teha vähem, mitte rohkem Kõrbesse kolinud Eesti videoanalüütik õpib oma ala tippudelt Virtuaalspordi võidukäik Tarbija Kas istutada lillesibulaid käsitsi, korviga või istutajaga AK Kontserdihooaeg algas majesteetlikult Tartu ERM pöörab muuseumide elus uue lehe Roosi tänava avasid lõõtsamees ja tantsijad ERM: meie muuseum ERM: Moodne maja sisult ja vormilt (12) Krista Aru: kõikidest kriitilistest märkustest oli ainult kasu Andrus Ansip: valitsus oli ühel meelel (2) Õnnemärgiga uus miniatuur – ERMi mark Kolm korrust uhiuut muuseumi Armunud Arhitektide võimalus Vaike Reemann: me kõik kohtume siin tundmatuga Eri ajad ja lood, kaks näitust Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti sportlased pole meldooniumi tarvitamisest puhtad

2 min lugemist
Kui avalikus ei ole selgelt dopingu vastu, ei teki meie riigile mainet, et oleme ausad, ütleb Kristjan Port. FOTO: Jaanus Lensment

DOPING. Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port rääkis, et kuna Eesti asub kurikuulsa keelatud aine meldooniumi tootmisriigile Lätile nii lähedal, siis on loogiline, et ka meie sportlaste puhul leitakse jälgi selle tarvitamisest.

Tellijale

Port selgitas, et 2016. aasta esimeses pooles on Eesti antidopingu distsiplinaarkolleegium menetlenud küll viit dopingujuhtumit, kuid tema sõnul ei tähenda see, et kõigi viie intsidendi puhul oleks kindlasti tegemist meldooniumi tarvitamisega. «Viie juhtumi menetlemine on üks asi, aga kõik need ei pea olema seotud meldooniumiga. Need võivad olla seotud näiteks sellega, et sportlane ei viibinud testimise ajal õiges kohas jne, sest kolleegiumini jõuavad igasugused juhtumid. Seega ei saa siit välja lugeda, et kõik viis juhtumit oleksid seotud meldooniumiga,» rääkis Port, kes tahtis Lätis toodetava dopinguaine kasutajate arvu enda teada jätta.

«Meldooniumi tarvitamise puhul on oluline, kas see toimus perioodil, mil see oli juba keelatud (1. jaanuarist – toim), või varem. Kui see juhtus varem, siis ei saa sportlast milleski süüdi mõista ja pole vahet, kas juhtumeid on viis, kuus, seitse või null. Igasugused kahtlused on halb nähtus, sest asutakse süüdistama ka neid, kes üldse milleski süüdi pole, ja igasuguste arvude väljaütlemine annab lihtsa võimaluse need kellelegi projitseerida. Kui sportlane süüdi pole, siis ei olegi see oluline, sellest teavad sportlane, alaliit ja meie – ning sellest piisab,» lisas Port.

28.09.2016 30.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto