Sisukord
Kultuur
Postimees
29.09.2016
Eesti Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Liive: Kaljulaiust saaks väga hea president (1) Tagakülg PERHi uus juht lubab vürtsi Riigirestoranide hulk paneb valitsuse kukalt kratsima (3) Tallinnas rööviti kellapoodi Ida-Virumaal hukkus tõstuki alla jäänud poiss Eesti lühiuudised Tallinnas mälestati Estonia katastroofis hukkunuid Eesti Meedia endine juht Mart Kadastik esitles elutööraamatut Mälumäng Viimaste aastate seisukohavõtud Taavi Rõivas andis eelarve riigikogule üle (1) Terane, kiire, selge sõnaga – Eesti võib saada esimese naisriigipea (22) Majandus Ükski Eesti omanikele kuuluv suur kaubalaev pole siin registreeritud (1) USS võtab kõik Balti riikide Prismad oma valve alla Välismaa Shimon Peres tahtis tuua Iisraeli rahu Malaisia reisilennuki alla tulistanud rakett pärines Venemaalt Hirmud uuest paadirallist Egeusel pole tõeks saanud Ajalooline Rosetta kosmosemissioon saadab oma viimase signaali Arvamus Rein Lang: ärapanemisest ühistegevuseni (14) Postimees 1935. aastal: sõda tuleval nädalal? Juhtkiri: raport mõjutab Venemaa ja vaba maailma suhteid (5) Jüri Allik: kuidas valijamehed Tallinnas käisid ehk Presidendivalimistest psühholoogi pilguga (7) Päeva karikatuur: uus president on kätte saadud? Egle Heinsar: pension on pension (5) Kultuur Venemaa teatritipud tulevad Eestisse Kinoliit kulutas loometoetuste raha maja peale Kontserdihooaeg algas majesteetlikult Hannes Praksi tudengid lõid Soomaale põneva ujuvlebola Sport Eesti sportlased pole meldooniumi tarvitamisest puhtad Spordi lühiuudised Skandaal viis peatreeneri ametist Võimas kolmik lammutab edasi Kanter: pean julgema teha vähem, mitte rohkem Kõrbesse kolinud Eesti videoanalüütik õpib oma ala tippudelt Virtuaalspordi võidukäik Tarbija Kas istutada lillesibulaid käsitsi, korviga või istutajaga AK Kontserdihooaeg algas majesteetlikult Tartu ERM pöörab muuseumide elus uue lehe Roosi tänava avasid lõõtsamees ja tantsijad ERM: meie muuseum ERM: Moodne maja sisult ja vormilt (12) Krista Aru: kõikidest kriitilistest märkustest oli ainult kasu Andrus Ansip: valitsus oli ühel meelel (2) Õnnemärgiga uus miniatuur – ERMi mark Kolm korrust uhiuut muuseumi Armunud Arhitektide võimalus Vaike Reemann: me kõik kohtume siin tundmatuga Eri ajad ja lood, kaks näitust Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrus Ansip: valitsus oli ühel meelel

2 min lugemist
Andrus Ansip FOTO: Erakogu

Eesti Rahva Muuseumi Toome-taguse krundiga oldi täiesti ummikus: tekkisid probleemid muinsuskaitsega ja muuseumi krundile jäävaid maju lammutada ei lubatud, teisaldamine ka ebaõnnestus. See koht oli välistatud. Kui me iseseisvust taastasime, siis rahvas ju nõudis, et ERM tuleb taastada Raadile, ühtlasi oli see iseseisvuse taastamise sümbol.

Tellijale

Kui linnapea olin, siis nihkus valik Raadi kasuks ka seepärast, et Raadi on alaarenenud piirkond. Tartu linn on välja veninud Ihaste ja Elva poole, Raadi lennuraja alguseni on raekojast aga ainult kaks kilomeetrit. See on tegelikult väga kesklinnas. Raadile avaliku kasutusega hoonete ehitamine tõmbab ka muu arenduse Raadil käima. Ei näinud võimalust, et sokutame muuseumi vanade majade vahele, ilma igasuguse avaruseta. Otsustajate ring oli muidugi laiem.

Sel ajal, kui linnapea olin, tegime ka pingutusi selleks, et hoidlad saaksid Raadil taastatud ja ehitatud. See aitas Sõbra tänava kiriku vabastada lao seisusest ja ka Pauluse kirikust saime Eesti Rahva Muuseumi varad ära kolida ajakohaste hoiutingimustega ladudesse. Raadi nimel oli tööd tehtud üksjagu.

28.09.2016 30.09.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto