Sisukord
Arvamus
Postimees
30.09.2016
Eesti Male Palju õnne Eesti Rahva Muuseumi uus peahoone Tagakülg Krista Aru on õnnelik, et sai seda kaasa teha (1) ERM tõmbab Raadil elu käima Muuseumide uue põlvkonna esimene esindaja tuleb koju kaasa Ringo Ringvee: meie õigeusukirikute ühinemise küsimus puudutab nii Moskvat kui Kiievit Kaljulaidi abikaasa tegutses RIKSis Kirikumaastikul algab võimujoonte ümberjagamine (12) Eesti jättis Venemaa ajakirjanikud piiri taha Elagu Eesti Rahva Muuseum! Elagu Eesti! Imiku sandistanud isa läheb üheksaks aastaks vangi Dilbert Armunud arhitektide meistriteos Horoskoop Eesti pätid lähevad aina rohkem üle piiri (4) Majandus Mobiilifirmad ähvardavad hinnatõusu ja internetipiiranguga (4) Saudi Araabia tegi naftapoliitikas kannapöörde Välismaa Calais’ migrandid maadlevad keeleprobleemiga Trafalgari väljakut ehib pöidlamonument KOHALIK VAADE. Kahe Sabaga Koer seisab Ungaris põgenike õiguste eest Välismaa lühiuudised 30.09 KOHALIK VAADE. Läti korruptsiooni vastu võitlejad kaotasid dokumente Ainult jutuga Venemaa NATOt ei veena (4) Arvamus Shmuel Kot: Shimon Peresit mälestades Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti rahva ja maa tuleviku nimel tuleb peatada Rail Balticu rajamine kavandatud kujul (47) Kersti Kaljulaid: minu kiri kõigile Eestimaa inimestele (47) Päeva karikatuur Juhtkiri: kas Eesti õigeusukirikute liitmine on lahendus või probleem? Raimu Hanson: uhke Tartu ja meie kõigi uus muuseum Postimees 1896. aastal: ajalehtede eesmärk on selget mõtet ja puhast tõde välja laotada Kultuur Tim Burtoni veidruste paraad saabub taas linna Nõukogude ööst ja teravdatumast tajuilmast Sport Spordi lühiuudised Sisu näidanud Tartu Meistrite liiga unistus elab Kalev võidab tiitli, ülejäänud meeskondade tase ühtlustub Eesti parimad sõudjad istuvad uuel hooajal ka kaheksapaati Rahahädas jaapanlased tahavad Tokyo olümpial sadu sportlasi riigi teise otsa kupatada (2) Bayern ja Manchester City toodi reaalsusesse tagasi Tarbija Maailma vulkaanilises nabas Yellowstone’is Tartu Korraldaja ootab maratonilt osalusrekordit ERM valmistub kiireks nädalalõpuks Remont tõi Uude Teatrisse kolm suuremat uuendust Tartu Raadio elab tegijate südames edasi Elupõline lasteaiaõpetaja pisaraid ei häbene Öös on asju: füüsik näitab seost kirurgi ja füüsika vahel Põnevad selgitused toidavad laste teadushuvi Muusika kõlab hommikust õhtuni Elva hiiglaslik tondiloss võib variseda kevadel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1896. aastal: ajalehtede eesmärk on selget mõtet ja puhast tõde välja laotada

1 min lugemist
Postimees aastast 1896. FOTO: MARGUS ANSU/PM/SCANPIX BALTICS

Maailm peab aega mööda paremaks minema. Ka politikas ei taheta enam kahetähenduslist kavalust pruukida, vaid see politik, mis enam otsekohesuse ja õigluse läbi oma eesmärgile püüab saada, võidab juba ikka enam sõpru enese poole. Rahvaste tarvituse järele püütakse elu ja olu sisse seada, ei mitte ülekohtuse kavaluse politika mõtteid mööda.

Kas meie seda näha saame, et igal pool õigus ja otsekohesus valitseb, seda ei tea keegi, kuid maailma rahvaste elus on vähemalt seda püüdmist juba üsna selgesti märgata.

Vaatame oma Eesti rahva pääle, siis langevad meile kõige päält ajalehed silma. Meie ajakirjanduses on ka pilkamist üsna küllalt olnud. Häädust ei ole see meile mitte toonud. Haavamist ja palju verd on see seda rohkem sünnitanud.

jalehtede kõrge eesmärk on selget mõtet ja puhast värvimata tõde välja laotada, kuid pilkamine on ikka mürgiga võitud nool, mis tõest eemale tabab. Asjalik ja rahulik peaks Eesti ajalehtede toon olema, asjalik ja rahulik ka seltsielu.

Asjalist läbirääkimist ja tõsise hariduse väljalaotamist on see meie rahva seas takistanud. Ei see ole milgi kombel kasulik, kui lugejad muud ajalehtedes ei arva leida kui isiklist nöökamist ja torkimist. Pilkamine on sagedasti toore südame märk ja laotab ka teiste seas toorust välja, olgu see kuuljates või lugejates. Õigust ei püüa pilkaja pea iialgi. Kuda võiks ka see võimalik olla, kuna ta ju teisi haavab! Ajalehtede kõrge eesmärk on selget mõtet ja puhast värvimata tõde välja laotada, kuid pilkamine on ikka mürgiga võitud nool, mis tõest eemale tabab. Asjalik ja rahulik peaks Eesti ajalehtede toon olema, asjalik ja rahulik ka seltsielu. 30.09.1896

Seotud lood
    29.09.2016 01.10.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto