Sisukord
Sõbranna
Postimees
01.10.2016
Eesti Mälumäng Dilbert Horoskoop Male Palju õnne Tagakülg Kibibi ootab järglast Kaljulaidi ülesseadmiseks andis allkirja 90 riigikogu liiget Eesti lühiuudised Ilm mängis Leedole viimasel päeval vingerpussi Suurte ootuste president (1) Metropoliit: ühiskirik on Stefanuse unistus (4) Kornelius ei näe kokkuleppekohta (4) Presidendikandidaat Kersti Kaljulaid räägib… (25) Majandus Saksamaa suurima panga jalgealune kõigub (1) Afgaan, ukrainlane ja tadžikk võitlevad Riias Eesti lipu all Välismaa Moskva ehitab Anti-Disneylandi Itaalia referendumil on Euroopale ettearvamatud tagajärjed (1) Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest Kodune surve teeb V4 trotslikuks Arvamus Postimees 1991. aastal: kinnipidamisasutustes on jälle streike oodata Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Juhtkiri: uue ajastu algus parvlaevaliikluses Marti Aavik: riigikogu! Palun tehke vorstivabrik korda (1) Päeva karikatuur Karl Martin Sinijärv: kuidas öelda? Mart Kivastiku veste: ma helistan Kerstile Suurte ootuste president (1) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Peeter Langovitsi tagasivaade: kuus Leninit EKI keelekool: loeme raha Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: esimene nooreestlane Rõlge roim provintsis! Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Õnn on otsuse küsimus Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sport Spordi lühiuudised Kolm minutit, mis lõpetasid Euroopa muinasjutu Lihtsurelike meister püüab positsiooni säilitada Õnn, tihedad sidemed ja suur tõehetk Vaimsed probleemid lõid poksimaailmas kaardid segi Naiste jalgpallile näo andnud visionäär annab teed Zelinski uuele tulemisele AK Tuvi meie aknal. Debora Vaarandi sajand.* Kas ja kuidas töötab teadus majanduse mootorina? (1) Küll see kvantfüüsika on ikka üks segane asi! Rõlge roim provintsis! Nädala plaat. Päikesemees kõneleb Õnn on otsuse küsimus Korteriostjate nõudmised on läinud üle mõistuse Aja auk. Potiässa fataalne lõpp Putš keskerakonnas Viimane veerg Piret Õunapuu: kuidas eestlased oma muuseumi said Ansipi juubel (2) Kui Eesti kistakse kriisi: viis ohtlikku stsenaariumit (8) Juudid ja rumeenlased – kes neid suudaks lahuta? Sir Martyn Poliakoff: roheline keemia kui tänapäeva Robin Hood Arter Kodu – kindlus või lõks? Kohvikud kutsuvad Pärnusse Peksame pakse?! (1) Ennast ei tohi ahistada! Ikka need hispaania naised Sõiduproov: Opel Mokka X ehk X-faktoriga väikemaastur Trendisoovitus: liblikad talves Eestlased tegidki supermuuseumi Hoidistajad, mitte mingid tavalised moosikeetjad Soome suursaadik – mitmendat ringi Eestis Wabrik – midagi palju enamat kui pubi Tavaline hammustustreening Juuksed on nagu taimed – neid saab ümber istutada! Multikulti teine katse (7) Egle Eller-Nabi: šokolaad ja supervorm Kaja Kallas: töö ja aeg (1) Spordihullude püha üritus võlub ka algajaid Igaühest võib saada näitleja. Vähemalt seriaalis (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ikka need hispaania naised

2 min lugemist
Kaader filmist. FOTO: outnow.ch

Hispaania filmiloojal Pedro Almodóvaril on uskumatu võime asetada oma komöödiate või draamade kangelased kõige ebausutavamatesse olukordadesse, kus nood siis käituvad vastupidiselt igasugusele tervele mõistusele. Kõigest hoolimata on üldiselt tulemuseks lugu, mis läheb hinge, sest kogu see eelnev melodramaatiline uperpallitamine aitab filmi lõppakordiks välja sõeluda mingi väga olulise ja elulise tarkuse. Erandiks pole ka tema viimane mängufilm «Julieta».

Tellijale Tellijale

Julieta on keskealine naine, kes hakkab kohe-kohe koos kallimaga Portugali kolima. Raamatud on juba pakitud ja käsil viimased ettevalmistused, kui Julieta kohtab kogemata tänaval oma täiskasvanud tütre Antía lapsepõlvesõbrannat. Nende vestlus annab vaatajale teada, et Julieta pole Antíat ammu näinud. Vähe sellest, Julieta keeldub nüüd Portugali kolimast, lootes, et ehk tuleb tütar sünnilinna tagasi. Naine sulgub korterisse, et panna kirja oma lugu, jutustus sündmustest, mis viisid Julieta sellesse punkti, kuhu ta filmi alguseks jõudnud oli.

«Julieta» oli algul planeeritud Pedro Almodóvari esimese ingliskeelse filmina, peaosalist pidi kehastama Meryl Streep ja võttepaigaks pidi saama Kanada, sest toetub ju «Julieta» stsenaarium sealt kandist pärit Nobeli laureaadi Alice Munro kolmele jutustusele. Ometigi tundis Almodóvar ennast võõras keelekeskkonnas ebakindlalt ja tõi oma filmi tegelased tagasi kodumaale. Omamoodi on sellest kahjugi, oleks olnud väga huvitav näha ingliskeelseid näitlejaid almodóvarlikus kastmes. Teisalt – jumal teab, mis seal välja oleks tulnud, praegu igatahes on kinolinal n-ö vana hea naistefilmide Almodóvar, keda me viimati mäletame «Volveri» (2006) ajast, ainult nüüd näeme teda veidi küpsemal kujul. «Julitas» on (tsipake) vähem melodraamat ja rohkem vaataja jaoks samastumisväärset elukogemust.

30.09.2016 03.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto