K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERM tõmbab Raadil elu käima

Kommentaar
Andrus Ansip
, Tartu ekslinnapea
ERM tõmbab Raadil elu käima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Andrus Ansip
Andrus Ansip Foto: Erakogu

Kui me iseseisvust taastasime, nõudis rahvas, et ERM tuleb taastada Raadil, ühtlasi oli see iseseisvuse taastamise sümbol.

Kui Tartus linnapea olin, nihkus valik Raadi kasuks ka seepärast, et Raadi on alaarenenud piirkond. Tartu linn on välja veninud Ihaste ja Elva poole, Raadi lennuraja alguseni on raekojast aga ainult kaks kilomeetrit. Raadi on tegelikult väga kesklinnas. Sinna avaliku kasutusega hoonete ehitamine tõmbab Raadil ka muu arenduse käima. Ei näinud võimalust, et sokutame muuseumi vanade majade vahele [Toomemäele], ilma igasuguse avaruseta.

Tegime pingutusi, et hoidlad saaksid Raadil taastatud ja ehitatud. See aitas Sõbra tänava kiriku vabastada lao seisusest ja ka Pauluse kirikust saime Eesti Rahva Muuseumi vara kolida ajakohaste hoiutingimustega ladudesse. Raadi nimel oli tööd tehtud üksjagu.

Tagasi üles