K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Armunud arhitektide meistriteos

Jaan Olmaru
Armunud arhitektide meistriteos
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
2014. aasta augusti lõpus käisid ERMi arhitektid Lina Ghotmeh (vasakult), Tsuyoshi Tane ja Dan Dorell hoone sarikapeol. ERMiga seotud tööülesannete tõttu on arhitektide kolmik pidanud kümne aasta jooksul Eestis käima keskmiselt iga paari kuu tagant.
2014. aasta augusti lõpus käisid ERMi arhitektid Lina Ghotmeh (vasakult), Tsuyoshi Tane ja Dan Dorell hoone sarikapeol. ERMiga seotud tööülesannete tõttu on arhitektide kolmik pidanud kümne aasta jooksul Eestis käima keskmiselt iga paari kuu tagant. Foto: Margus Ansu

Kümme aastat tagasi Eesti Rahva Muuseumi uue peahoone rahvusvahelise arhitektuurikonkursi võitnud arhitektid Dan Dorell, Tsuyoshi Tane ja Lina Ghotmeh peavad lõpptulemust meistriteoseks.

Pariisis tegutsev arhitektide kolmik avastas ERMi konkursi Euroopa arhitektuurivõistluste kodulehelt. «Armusime kohe selle unikaalse konkursi mõttesse,» meenutas Dorell nüüd.

Lina Ghotmehi sõnul oli ERMi konkurss ainulaadne võimalus. «On üsna haruldane, et sellise mastaabiga projekti saamiseks tehakse avalik konkurss,» ütles ta.

Tagasi üles