N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tavaline hammustustreening

Tavaline hammustustreening
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Sander Ilvest

Keskkriminaalpolitsei eriüksuse K-Komando koosseisu kuuluvad ka kolm neljajalgset, kellest kahele korraldatud treeningut sai Arter oma silmaga jälgida.

Neljapäeva hommik. Udu on juba hajunud ning politsei- ja piirivalvekolledži koerte koolituskeskuses algab tavaline treening. Seekord osaleb sellel kaks keskkriminaalpolitsei eriüksuse K-Komando Belgia lambakoera – viieaastane Chert ja neljakuune Välk. Chert on üksuses juba vana ja tuntud ründekoer, tema noorel kolleegil on aga kõik alles ees ning seepärast on ülesandedki, mis neil täita tuleb, ea ja kogemuse kohaselt erinevad.

«Kutsikale õpetame jäljeajamist ja algfaasi jõukasutust ning  arendame koordinatsiooni, vanemale koerale teeme keskkonna- ja hammustustreeningu,» tutvustab tänast õppekava Cherdi üles kasvatanud ja koolitanud K-Komando eriüksuslane ja koerajuht, kes ametist tulenevalt kannab maski ja jääb anonüümseks. «Kasutame suitsugranaate, et koer sellega harjuks, ja saadame ta suitsu sisse kurikaela kinni pidama.»

Tagasi üles