Sisukord
Sport
Postimees
30.09.2016
Eesti Male Palju õnne Eesti Rahva Muuseumi uus peahoone Tagakülg Krista Aru on õnnelik, et sai seda kaasa teha (1) ERM tõmbab Raadil elu käima Muuseumide uue põlvkonna esimene esindaja tuleb koju kaasa Ringo Ringvee: meie õigeusukirikute ühinemise küsimus puudutab nii Moskvat kui Kiievit Kaljulaidi abikaasa tegutses RIKSis Kirikumaastikul algab võimujoonte ümberjagamine (12) Eesti jättis Venemaa ajakirjanikud piiri taha Elagu Eesti Rahva Muuseum! Elagu Eesti! Imiku sandistanud isa läheb üheksaks aastaks vangi Dilbert Armunud arhitektide meistriteos Horoskoop Eesti pätid lähevad aina rohkem üle piiri (4) Majandus Mobiilifirmad ähvardavad hinnatõusu ja internetipiiranguga (4) Saudi Araabia tegi naftapoliitikas kannapöörde Välismaa Calais’ migrandid maadlevad keeleprobleemiga Trafalgari väljakut ehib pöidlamonument KOHALIK VAADE. Kahe Sabaga Koer seisab Ungaris põgenike õiguste eest Välismaa lühiuudised 30.09 KOHALIK VAADE. Läti korruptsiooni vastu võitlejad kaotasid dokumente Ainult jutuga Venemaa NATOt ei veena (4) Arvamus Shmuel Kot: Shimon Peresit mälestades Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti rahva ja maa tuleviku nimel tuleb peatada Rail Balticu rajamine kavandatud kujul (47) Kersti Kaljulaid: minu kiri kõigile Eestimaa inimestele (47) Päeva karikatuur Juhtkiri: kas Eesti õigeusukirikute liitmine on lahendus või probleem? Raimu Hanson: uhke Tartu ja meie kõigi uus muuseum Postimees 1896. aastal: ajalehtede eesmärk on selget mõtet ja puhast tõde välja laotada Kultuur Tim Burtoni veidruste paraad saabub taas linna Nõukogude ööst ja teravdatumast tajuilmast Sport Spordi lühiuudised Sisu näidanud Tartu Meistrite liiga unistus elab Kalev võidab tiitli, ülejäänud meeskondade tase ühtlustub Eesti parimad sõudjad istuvad uuel hooajal ka kaheksapaati Rahahädas jaapanlased tahavad Tokyo olümpial sadu sportlasi riigi teise otsa kupatada (2) Bayern ja Manchester City toodi reaalsusesse tagasi Tarbija Maailma vulkaanilises nabas Yellowstone’is Tartu Korraldaja ootab maratonilt osalusrekordit ERM valmistub kiireks nädalalõpuks Remont tõi Uude Teatrisse kolm suuremat uuendust Tartu Raadio elab tegijate südames edasi Elupõline lasteaiaõpetaja pisaraid ei häbene Öös on asju: füüsik näitab seost kirurgi ja füüsika vahel Põnevad selgitused toidavad laste teadushuvi Muusika kõlab hommikust õhtuni Elva hiiglaslik tondiloss võib variseda kevadel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti parimad sõudjad istuvad uuel hooajal ka kaheksapaati

3 min lugemist
Rio olümpiamängudel neljapaadil pronksmedali võitnud Andrei Jämsä (vasakult), Tõnu Endrekson, Allar Raja ja Kaspar Taimsoo jätkavad üheskoos, kuid tuleval aastal istutakse üheks MK-etapiks tõenäoliselt ka kaheksapaati. FOTO: Tairo Lutter

Rio olümpiamängudelt Eestile ainsa medali toonud sõudjad saavad praegu veel tiirutada mööda kodumaad ning osaleda üritustel, kuhu olümpiamedalistid on väga oodatud. Paatkonna treener Matti Killing murrab samal ajal juba pead, mida teha järgmisel hooajal ja kuidas kindlustada tippude tagalat. Tänavu meie neljapaadi varumees olnud Sten-Erik Anderson vajab samuti tulevaks aastaks suuremat väljakutset.

Tellijale Tellijale

Rio olümpiamängudel pronksmedali saanud Andrei Jämsä, Allar Raja, Tõnu Endrekson ja Kaspar Taimsoo jätkavad kõik sportlaskarjääri ning on loogiline, et sama nelik läheb järgmiselgi hooajal koos tähtsamatele võistlustele. Sealhulgas ka EMile ja MMile. Hooaja teiseks MK-etapiks, mis peetakse 15.–18. juunini Poznanis, tehakse tõenäoliselt erand ning kampa võetakse veel neli meest ja starti asutakse kaheksapaadil. Selline käik võetakse ette nii rutiini peletamiseks kui ka nooremate meeste motivatsiooni tõstmiseks.

Lõppenud hooajal oli Eesti sõudmises pilt, kus neli meest olid teisest üle. Seejärel tuli olümpiakoondise varumehe staatuses olnud 25-aastane Anderson. Kasvult Endreksoni masti mees on aegamööda korralikult arenenud ja võiks Killingu hinnangul järgmise aasta järel jõuda praeguste neljapaadi meestega samasugusele tasemele. «Olen oma edusammudega kindlasti rahul. Ühepaatidel trenni tehes jäin varem viimastel lõikudel ikka neljapaadi meestest kalendriga maha. Nüüd suudan juba rohkem konkurentsi pakkuda,» hindas Anderson oma arengut.

Samas on selge, et neljapaati ei ole tal veel asja ning tema enda sõnul ei ole ka ühepaadil võistlema asumine talle reaalne võimalus. «Olen selles mõttes Tõnu Endreksoni sarnane, et ka mul on vaja kedagi, kes ees rütmi sõidaks,» põhjendas ta oma sobimatust ühepaati.

29.09.2016 01.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto