K, 30.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

ERM valmistub kiireks nädalalõpuks

Jüri Saar
, reporter
ERM valmistub kiireks nädalalõpuks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Mõni tund enne eilset Eesti Rahva Muuseumi hoone avapidu vaatasid püsinäitust «Kohtumised» selle interaktiivsete eksponaatide autor Timo Toots, külaline Boris Polov ja ERMi teadur-kuraator Anu Järs.
Mõni tund enne eilset Eesti Rahva Muuseumi hoone avapidu vaatasid püsinäitust «Kohtumised» selle interaktiivsete eksponaatide autor Timo Toots, külaline Boris Polov ja ERMi teadur-kuraator Anu Järs. Foto: Margus Ansu

Eile suure avapeo pidanud Eesti Rahva Muuseum on juba müünud umbes 3500 piletit. Täna käivad viimased ettevalmistused, et kõik külastajad end mõnusasti tunneksid ja elamuse saaksid.

«Meie ootame kõiki,» julgustas ERMi direktor Tõnis Lukas eile neid, kes kahtlevad, kas laupäeval, kohe esimesel päeval, ikka maksab tulla. «Me ei tea, kui palju tuleb, ja kui ütleksime, et liiga palju tuleb, ärge tulge, siis uitaksime siin võibolla omakeskis tühjas muuseumis ringi. See on meile pidupäev, see on tegelik muuseumi avamise päev.»

Maja kasutuspiir on kolme tuhande inimese juures, aga veel ei ole sellist kogemust, et mingi külastajate hulga pealt peaks hakkama sissepääsule piiri panema. «Eks me analüüsi olukorda käigult. Ei ole mingit põhjust inimesi ära hirmutada, siia mahub ikka palju tuhandeid inimesi. Lõpuks, kui ongi saba piletikassa juures, saab siin, Raadil teha toreda jalutuskäigu kasvõi muuseumi teise ukse juurde,» rääkis Lukas.

Märksõnad
Tagasi üles