Sisukord
Maailm
Tänane leht
30.09.2016
Eesti Male Palju õnne Eesti Rahva Muuseumi uus peahoone Tagakülg Krista Aru on õnnelik, et sai seda kaasa teha (1) ERM tõmbab Raadil elu käima Muuseumide uue põlvkonna esimene esindaja tuleb koju kaasa Ringo Ringvee: meie õigeusukirikute ühinemise küsimus puudutab nii Moskvat kui Kiievit Kaljulaidi abikaasa tegutses RIKSis Kirikumaastikul algab võimujoonte ümberjagamine (12) Eesti jättis Venemaa ajakirjanikud piiri taha Elagu Eesti Rahva Muuseum! Elagu Eesti! Imiku sandistanud isa läheb üheksaks aastaks vangi Dilbert Armunud arhitektide meistriteos Horoskoop Eesti pätid lähevad aina rohkem üle piiri (4) Majandus Mobiilifirmad ähvardavad hinnatõusu ja internetipiiranguga (4) Saudi Araabia tegi naftapoliitikas kannapöörde Välismaa Calais’ migrandid maadlevad keeleprobleemiga Trafalgari väljakut ehib pöidlamonument KOHALIK VAADE. Kahe Sabaga Koer seisab Ungaris põgenike õiguste eest Välismaa lühiuudised 30.09 KOHALIK VAADE. Läti korruptsiooni vastu võitlejad kaotasid dokumente Ainult jutuga Venemaa NATOt ei veena (4) Arvamus Shmuel Kot: Shimon Peresit mälestades Avaliku elu tegelaste pöördumine: Eesti rahva ja maa tuleviku nimel tuleb peatada Rail Balticu rajamine kavandatud kujul (47) Kersti Kaljulaid: minu kiri kõigile Eestimaa inimestele (47) Päeva karikatuur Juhtkiri: kas Eesti õigeusukirikute liitmine on lahendus või probleem? Raimu Hanson: uhke Tartu ja meie kõigi uus muuseum Postimees 1896. aastal: ajalehtede eesmärk on selget mõtet ja puhast tõde välja laotada Kultuur Tim Burtoni veidruste paraad saabub taas linna Nõukogude ööst ja teravdatumast tajuilmast Sport Spordi lühiuudised Sisu näidanud Tartu Meistrite liiga unistus elab Kalev võidab tiitli, ülejäänud meeskondade tase ühtlustub Eesti parimad sõudjad istuvad uuel hooajal ka kaheksapaati Rahahädas jaapanlased tahavad Tokyo olümpial sadu sportlasi riigi teise otsa kupatada (2) Bayern ja Manchester City toodi reaalsusesse tagasi Tarbija Maailma vulkaanilises nabas Yellowstone’is Tartu Korraldaja ootab maratonilt osalusrekordit ERM valmistub kiireks nädalalõpuks Remont tõi Uude Teatrisse kolm suuremat uuendust Tartu Raadio elab tegijate südames edasi Elupõline lasteaiaõpetaja pisaraid ei häbene Öös on asju: füüsik näitab seost kirurgi ja füüsika vahel Põnevad selgitused toidavad laste teadushuvi Muusika kõlab hommikust õhtuni Elva hiiglaslik tondiloss võib variseda kevadel Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ainult jutuga Venemaa NATOt ei veena

6 min lugemist
Suursaadik Douglas Lute´i sõnul tõstavad Vene sõjalennukite ohtlikud manöövrid asjatult riski ja valearvestuse ohtu. FOTO: Tairo Lutter

See, mis juttu Venemaa esindaja NATOga kohtudes räägib, ei loe, sest nende teod räägivad enda eest, ütles Douglas Lute, USA suursaadik NATO juures, sel nädalal Tallinnas ABCD julgeolekukonverentsi ajal antud intervjuus Postimehele.

Tellijale Tellijale

- Kas pärast seda, kui NATO-Vene Nõukogu (NRC) tänavu kevadel taas koos käima hakkas, on alliansi ja Venemaa vahelises õhustikus täheldada mingeid muutusi?

Õhustik on esiteks positiivne ja kahepoolne – meie teavitame neid, nemad teavitavad meid. Õppustest näiteks. See on asjalik ja vastastikku lugupidav, kuid keegi ei tohiks eeldada, et NRC tooks lähiajal muutusi NATO või Venemaa käitumisse. See on pigem läbipaistvuse suurendamise formaat, kus jagatakse infot selle kohta, kuidas me saaksime maandada kasvanud sõjalise tegevusega seotud riske.

On ebatõenäoline, et kumbki osapool muudaks põhimõtteliselt oma seisukohta. NATO vastab Venemaa tegudele, mitte sõnadele. NRCs on sõnad. Ehk kui Venemaa teod muutuvad, siis NATO kohandub sellega. Samamoodi, nagu on kohandunud Venemaa tegevusega, nagu Krimmi hõivamine või Donbassi destabiliseerimine või nende tuumadoktriin või nende sõjaliste võimekuste suurendamine.

Ehk kui Venemaa muudab oma tegevust, siis NATO kohandub. Aga lihtsalt dialoogi pärast me midagi muutma ei hakka.

29.09.2016 01.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto