L, 26.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Sisu näidanud Tartu Meistrite liiga unistus elab

Ats Kuldkepp
Sisu näidanud Tartu Meistrite liiga unistus elab
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tartusse naasnud Janari Jõesaar on ennast näidanud igati positiivsest küljest.
Tartusse naasnud Janari Jõesaar on ennast näidanud igati positiivsest küljest. Foto: Tairo Lutter

KORVPALL. Tartu Ülikooli korvpallimeeskond näitas, et FIBA Meistrite liiga põhiturniirile jõudmiseks on neil ainest küll. Eile alistati esimese eelringi teises mängus Hollandi meister Groningeni Donar 65:57. Et Groningenis jäi seis 76:76, polnud vaja arvutusi teha – võitja võttis kõik.

Kui teisipäevane matš Hollandis oli pigem lahtisemate killast, siis eilne kohtumine algas päris punktivaeselt. Esimese veerandi kulgedes sai Tartu siiski tänu Dominykas Milka ja Kristen Meisteri efektiivsele tegutsemisele hoo sisse ja kümne minuti järel oldi ees 19:10. Groningeni rünnak polnud lootusetu, lihtsalt vabu kolmeseid ei saadud sisse.

Septembrilõpule omaselt nägime mõlema meeskonna mängus ohtralt lohakusi ja punnitatud viskeid. Tartu hoidis suurema osa ajast seitsme kuni üheksa punkti suurust edu ja teise poolaja alguses kasvas see isegi 13 silma peale. Otsustavale ajale mindi vastu kodumeeskonna 54:43 eduseisul. Groningen suutis küll lõpuks vahet vähendada, aga päris ohtlikuks ei saadudki.

Hooaja edasise käigu mõttes päris tähtsa kohtumise vastu ei tundnud millegipärast suurt huvi publik. Vaevalt et suur osa Tartu korvpallisõpru eelistas neljapäevaõhtu veeta Eesti Rahva Muuseumi avamist kaedes. Silma järgi oli kohal ehk pisut üle 1000 inimese. Jah, Tartu koosseis pole midagi võimast, aga vähemalt antakse endast platsil kõik ja tahetakse iga palli endale saada. Muidu oli õhkkond täpselt sama nagu Rocki aegadel.

Tartu uutest mängijatest tõusid esile ameeriklasest mängujuht Mandell Thomas ja Leedu tsenter Dominykas Milka. Arvestades, et nendega lepinguid sõlmides ei pidanud Tartu lisaraha hankimiseks noore pere laenu võtma, on duo vägagi efektiivne. Austraalia päritolu Venky Joisi liigutused olid tunduvalt kahtlasemad: atleetlik äär tahab teha täpselt seda, mis tal USAs Eastern Washingtoni ülikoolis välja tuli. Euroopa korvpall on talle aga üpris harjumatu.

Tartu suurimad punktitooja olid Milka 16 ja Thomas 15 punktiga. Vastastele tõi ebastandardne mängujuht (191 cm, 102 kg) Lance Jeter 14 punkti ja seitse resultatiivset söötu.

Vastupidi kartustele tõestas Tartu «kadunud poeg» Janari Jõesaar, et suudab meeskonnale kasulik olla ka ilma meeletuid punktisummasid viskamata. Täiusest on asi kaugel, aga kui ta suudab väikese ääre positsioonil võtta keskmiselt seitse-laheksa lauapalli, on see Tartu lühikesekasvulist eesliini arvestades juba suur pluss.

Teisipäeval võtab Tartu Meistrite liiga teise eelringi avamatšis vastu Taani meistri Aarhusi Bakken Bearsi, kes on paberil Groningenist mõnevõrra nõrgem. Bakken Bears saab aga teise mängu pidada kodus, see on kavas neljapäeval. Edasipääsu puhul saavad tartlased veel vähemalt 14 heal tasemel euromängu ja 100 000 eurot, nigelama variandi puhul jäädakse nelja või kuue kohtumise peale (nõrgem FIBA Europe Cup) ja sootuks rahata.

Märksõnad
Tagasi üles