R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest

Margus Parts
Militaar-Disneyland kui osa Vene noorsookasvatusest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Külastajad sõjatehnoloogia näituse ja foorumi Army-2016 sulgemisel.
Külastajad sõjatehnoloogia näituse ja foorumi Army-2016 sulgemisel. Foto: Sputnik/Scanpix

Venemaa paistab noorsookasvatust väga tõsiselt võtvat, kuna eelmisel aastal Moskva lähedale Kubinkasse rajatud Patriootide park, mida on pilkavalt nimetatud ka Militaar-Disneylandiks, pakub kogu perele võimalust turnida tankide otsas, uudistada raketiheitjaid ja tutvuda muu raskerelvastusega.

Külastajatel on võimalus proovida tanke T-90, kuulsaid koptereid Ka-52, tulistada Kalašnikovidest ja tegeleda ekstreemspordiga. Kuigi tegu on sõjaväetreeningu matkimisega, annab väljapanek siiski ettekujutuse lahingumissioonil viibimisest, vahendab Sputniknews.

President Vladimir Putin avaldas lootust, et 2017. aastal, täielikult valminuna, saab pargist oluline osa Vene noorsoo sõjalis-patriootilisest kasvatusest, kirjutab The Washington Times.

Patriootide pargi peamine eesmärk paistabki olevat sõjaväge populariseerida. Peale tankidel turnimise ja relvade uudistamise saab sisekinos vaadata ka sõjateemalisi ajaloofilme, mis räägivad kõigist tähtsamatest Venemaa osalusega sõdadest, ja jälgida, kuidas rollimängijad Teise maailmasõja lahinguid taasesitavad. Sööklas saab aga maitsta ehtsat sõduritoitu – kes jaksab pika järjekorra ära seista, saab süüa kõige tavalisemat tatraputru, kirjutab CNN.

Venemaa kaitseminister Sergei Šoigu sõnul on Patriootide park universaalne platvorm, olles ühtlasi nii lõbustuspark kui konverentsi- ja näitustekeskus, vahendab Sputniknews. Park avati eelmise aasta juunis rahvusvahelise sõjatehnikanäitusega Army-2015.

Kubinkas asus varem tankimuuseum, kuid praegune 5500 hektari suurune kompleks on midagi täiesti uut. Päris valmis saanuna võib see võtta vastu kuni 100 000 külastajat päevas. Peale sõjariistade on pargis ka näitustesaalid, hotellid ja restoranid. Kompleks läks Vene kaitseministeeriumile maksma 365 miljonit dollarit, vahendab Al Jazeera.

Pargil on ka õigeusu kiriku õnnistus; kirik näeb seda kingitusena Vene kodanikele, kes saavad viimaks imetleda Vene sõjaväe vägevust. «Siin olemine tekitab küllastustunde ja sisendab kindlust, et me suudame oma territooriumi kaitsta,» sõnas õigeusu preester Sergei Privalov. «Lapsed peaksid tulema siia, mängima relvadega ja ronima tankide otsas ning nägema seda kõige moodsamat tehnoloogiat, millest nad muidu midagi ei teaks.»

Märksõnad
Tagasi üles