Sisukord
Uudised
Tänane leht
03.10.2016
Eesti Vene tsaari ihupiltnikule avatakse Saaremaal mälestusmärk Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kaljulaidi 12 aastat Euroopa Kontrollikojas (1) Savisaare sõnul ei lähe ta Keskerakonna kongressile kaotama (2) Inimkaubitsejad hülgavad Balti riigid (1) Parvlaevaliikluse uus tulemine Majandus Kindlustusseadused on ajast ja arust Riik lisab sukasäärde ettevaatlikult (4) Parvlaevaliikluse uus tulemine Välismaa AJA PEEGEL. Tintini seiklused Euroopa poliitilisel kaardil Briti peaminister lubas kodumaale iseseisvuse tagasi tuua Ungari pagulasreferendum kukkus läbi Välismaa lühiuudised Välismaa lühiuudised Arvamus Andres Reimer: Rail Balticuga eksiteele (32) Henrik Roonemaa: äkki hull lendabki Marsile? Juhtkiri: Venemaa lennukipommi-PR Süürias (3) Daniel Pipes: lääs peab agressiivsele islamipropagandale vastu astuma (1) Päeva karikatuur: presidendivalimiste käänuline tee Anne Nurmik: maanteeameti teenindusbürood jäävad kõigisse maakonnakeskustesse Allar Jõks: ei ole mõttetult elatud aegu ehk ühe kandidaadi aruanne (1) Postimees 1992. aastal: Eesti jõugud petavad Rootsi riiki Kultuur Uurali kaja seljatas ülejäänud väljapaneku Ansambel U: – ekstreemselt alalt, vastastikuse usaldusega Sport Liidrid tegid jälitajatele väikese kingituse Spordi lühiuudised Tagasi ree peale ja hoog üles Ajalooliseks turniiriks valmistuvad vehklejad testisid vormi Rapla pidutseb, Kalev muretseb Jumal ja hädised mootorid kiusavad Hamiltoni Tarbija Maitseproov: milline Caesari salat on suupäraseim? Tartu Ettevõtlusnädal ärgitab suurelt mõtlema Kõigepealt maraton ja siis ERMi! Linn tahab osta ERMi vana näitusemaja (1) ERMi esimesed külastajad pääsesid näitustele trügimiseta (2) Tabiveres nurjus vangerdus eakate ja mudilastega Volikogu taunis Vahile eksvangide keskuse loomise kava (1) Juhtkiri: kallis kingitus tühermaa serval (4) ERM – läbi raskuste muuseumi poole Lavastuse põhisõnum jääb kulisside vahele rippuma Tavatu kunstnik ajab teismelisega vaime välja Agronoomidiplomiga mees loob kuulsate maalide koopiaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riik lisab sukasäärde ettevaatlikult

4 min lugemist
FOTO: Allikas: rahandusministeerium

Ehkki viimaste aastate jooksul on Eesti riigi reserv vähenenud sadade miljonite eurode võrra, on tänavu taas rohkem kõrvale pandud. Ekspertide hinnangul peaks Eesti aga veelgi rohkem raha reservi jätma, et tulla toime tulevaste kriisidega.

Tellijale Tellijale

Valitsus otsustas jätta töötuskindlustusmakse määra tuleval aastal samale tasemele (2,4 protsenti, millest töötaja maksab 1,6 ja tööandja 0,8 protsenti), kuigi töötukassa reserv on juba ülisuur. Kui veel 2009. aastal oli reservis 132 miljonit eurot, siis augusti lõpus ulatus töötukassa tagavara juba 698 miljonini.

Töötukassa vara moodustab aga lõviosa riigi likviidsusreservist. Likviidsusreservi moodustab riigi finantsvara, aga ka haigekassa, mitme sihtasutuse ning näiteks Väärtpaberikeskuse raha. Juunis oli riigi likviidsusreservis 829 miljonit eurot, mis tähendab, et poole aastaga on reservi lisandunud üle 80 miljoni.

Kuid 2012. aastal, mil haigekassa ja töötukassa reservi juhtimise võttis üle rahandusministeerium, oli likviidsusreserv ületanud tublisti miljardi euro piiri. Ministeeriumi andmetel Eesti lähiajal enam sama suurt reservi koguda ei plaani.

01.10.2016 04.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto