Sisukord
Arvamus
Tänane leht
03.10.2016
Eesti Vene tsaari ihupiltnikule avatakse Saaremaal mälestusmärk Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Palju õnne Kaljulaidi 12 aastat Euroopa Kontrollikojas (1) Savisaare sõnul ei lähe ta Keskerakonna kongressile kaotama (2) Inimkaubitsejad hülgavad Balti riigid (1) Parvlaevaliikluse uus tulemine Majandus Kindlustusseadused on ajast ja arust Riik lisab sukasäärde ettevaatlikult (4) Parvlaevaliikluse uus tulemine Välismaa AJA PEEGEL. Tintini seiklused Euroopa poliitilisel kaardil Briti peaminister lubas kodumaale iseseisvuse tagasi tuua Ungari pagulasreferendum kukkus läbi Välismaa lühiuudised Välismaa lühiuudised Arvamus Andres Reimer: Rail Balticuga eksiteele (32) Henrik Roonemaa: äkki hull lendabki Marsile? Juhtkiri: Venemaa lennukipommi-PR Süürias (3) Daniel Pipes: lääs peab agressiivsele islamipropagandale vastu astuma (1) Päeva karikatuur: presidendivalimiste käänuline tee Anne Nurmik: maanteeameti teenindusbürood jäävad kõigisse maakonnakeskustesse Allar Jõks: ei ole mõttetult elatud aegu ehk ühe kandidaadi aruanne (1) Postimees 1992. aastal: Eesti jõugud petavad Rootsi riiki Kultuur Uurali kaja seljatas ülejäänud väljapaneku Ansambel U: – ekstreemselt alalt, vastastikuse usaldusega Sport Liidrid tegid jälitajatele väikese kingituse Spordi lühiuudised Tagasi ree peale ja hoog üles Ajalooliseks turniiriks valmistuvad vehklejad testisid vormi Rapla pidutseb, Kalev muretseb Jumal ja hädised mootorid kiusavad Hamiltoni Tarbija Maitseproov: milline Caesari salat on suupäraseim? Tartu Ettevõtlusnädal ärgitab suurelt mõtlema Kõigepealt maraton ja siis ERMi! Linn tahab osta ERMi vana näitusemaja (1) ERMi esimesed külastajad pääsesid näitustele trügimiseta (2) Tabiveres nurjus vangerdus eakate ja mudilastega Volikogu taunis Vahile eksvangide keskuse loomise kava (1) Juhtkiri: kallis kingitus tühermaa serval (4) ERM – läbi raskuste muuseumi poole Lavastuse põhisõnum jääb kulisside vahele rippuma Tavatu kunstnik ajab teismelisega vaime välja Agronoomidiplomiga mees loob kuulsate maalide koopiaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1992. aastal: Eesti jõugud petavad Rootsi riiki

1 min lugemist
Vanaraud. FOTO: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Rootsile teeb üha suurenevat muret salajane metallivedu Eestist. Nii raadio kui televisioon on sel teemal korduvalt sõna võtnud. Ajalehes Svenska Dagbladet alustati Eesti teema käsitlemist 13. septembril.

25. septembri Svenska Dagbladetis tõdetakse, et ei peteta mitte ainult Rootsit, vaid ka Eestit. Nn. vanarauda saadetakse suurtes kogustes üle piiri ega maksta selle eest mingit maksu Eesti riigile. Rootsi tollivalitsuse töötaja Hans Peter Olssoni sõnul on Rootsi saanud 50 miljoni krooniga petta. Kui palju on siis Eestil jäänud raha saamata?

26. septembri Svenska Dagbladet kirjutab KGB organite määrusest 5. jaanuarist 1991, kus on sõjaväge kohustatud looma kommertsstruktuure. Rootsi pool on jõudnud arusaamisele, et vanarauaärisse on sekkunud nii endine NSV Liidu sõjavägi kui ka KGB.

Svenska Dagbladeti ajakirjanik Björn Hygstedt on aga imestunud, miks Eesti ametivõimud on suhtunud leigelt koostöösse Rootsi tolliga, et rauaärile piir panna ning kord luua. Sellest kirjutas ta 26. septembri lehes. Ühtlasi arvas Rootsi ajakirjanik, et Eesti lehed peaksid ise sellistest asjadest rohkem kirjutama.

3.10.1992

Seotud lood
01.10.2016 04.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto