Sisukord
Maailm
Postimees
29.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (33) Eesti Eestlased tekitavad koroonaviiruse tõttu välismaal õudu (2) IT-sektor andis majanduskasvule hoo sisse KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Volikogu esimehel liiga suur palk ja liiga vähe tööd Majandus Tallink alustas sadamasõda Börsidel käib veresaun «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» Välismaa KOHALIK VAADE. Leedu läks viiruse pärast paanikarežiimile (1) Ankara mängib Euroopa pudelikaelaga Calvini kodukirikus toimub katoliku missa USA saab esimese naiseriväelase Hädas Türgi pöördus NATO poole Vene ekspert: Erdoğan kaupleb Putiniga (2) Hispaania astus ajaloolise sammu võitluses libauudistega Arvamus Eesti ärielu kolm musketäri Kultuur Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Sport Gunnar Männik: kas lugupeetud VO2 max aitaks sportlast? Ferrari jääb Mercedesest hooaja alguses maha EKSKLUSIIVINTERVJUU ⟩ Kuidas võitsid püss ja suusad Dorothea Wiereri südame? Kliima Metsamulda talletunud süsinikku ei tohi alahinnata Merendus «Merendusel pole rahvust, kuid riikidel on huvid» AK Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Juurikas. Sigaretid ja viinad ja kirglised naised Arter Noorus ongi hukas! Ropendab nagu voorimees (2) Algaja poliitbroileri mure Seentest ülikond, koolnukomposter – matusekombed on muutumas Kõrvad kikki – Eesti Laul 2020 on täis üllatusi ja intriige Film "Parimad aastad me elus": prantslased teevad ka vanadekodust ja Alzheimerist midagi elegantset Kuidas teha porgandist külmsuitsulõhet? Kuidas Tiidrek Nurme riskide kiuste imelise tulemuse tegi (1) Maailma viimane suur seiklus. Budapest-Bamako ralli ehk hullumeelne retk Aafrikasse Käbi on Eesti teemant Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kodune surve teeb V4 trotslikuks

4 min lugemist
Graafik. Referendum Ungaris. FOTO: GRAPHIC NEWS

Poola, Ungari, Tšehhi ja ELi praegune eesistujamaa Slovakkia, kes on koondunud Visegrádi gruppi (V4), seisavad kategooriliselt vastu migrantide liikmesriikide vahel ümber jagamise kvootidele, nähes selles komisjoni soovi föderaalriigi vaimus võimu juurde haarata. Ungaris toimub homme selles küsimuses rahvahääletus.

Tellijale

V4 riigid on rändeküsimustes vähemalt avalikult ühtsed. Kvoodisüsteemi asemel soovivad nad, et EL tugevdaks migrantide tagasihoidmiseks kontrolli oma välispiiridel ning lahendaks rändeprobleemi selle lähteriikides. Nende arvates komisjoni kvoodisüsteem lihtsalt ei tööta.

«Nende väide on, et lahendus on poolik ega lahenda probleemi kui sellist,» ütles Postimehele Slovakkia Välispoliitika Assotsiatsiooni (SFPA) teadur Tomáš Strážay. «Teatud vaatepunktist võib seda tajuda solidaarsuse puudumisena, kuigi EL näib nüüd kaaluvat probleemile ka teisi lahendusi.»

Ungari pealinnas Budapestis tegutseva ning V4 riikidele keskendunud Euro-Atlandi Integratsiooni ja Demokraatia Keskuse (CEID) juhi Dániel Bartha arvates seisavad Poola, Slovakkia, Tšehhi ja Ungari ELi lahendusele vastu kahel põhjusel.

«Tähtsaim on õhutada viha, et kindlustada kodumaal valijate suurem toetus. Teiseks nõrgestada komisjoni, kuna [Ungari peaminister Viktor] Orbán ja [Slovakkia peaminister Robert] Fico ei poolda [Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude] Junckeri poliitikat ega võimu tsentraliseerimise püüdeid,» ütles Bartha Postimehele.

Sellega, et V4 liikmesmaade trotslikkuse põhjus on eelkõige soov kodumaal plusspunkte teenida, nõustus ka Postimehega vestelnud Euroopa Komisjoni esindaja. «Igaühel on oma kodupoliitika ja kodupublik, keda toidetakse. Pole üllatus, et see valitseb ükskõik millise ühisosa üle,» sõnas anonüümseks jääda soovinud allikas.

28.02.2020 29.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto