K, 4.10.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vene tsaari ihupiltnikule avatakse Saaremaal mälestusmärk

Facebook
Comments
Peterburis tegutsev Carl Bulla nimeline ajaloolise fotograafia fond otsustas tema haua korda teha ning avada seal hauasamba, mis on nüüd Eesti sõprade abiga valmis.
Peterburis tegutsev Carl Bulla nimeline ajaloolise fotograafia fond otsustas tema haua korda teha ning avada seal hauasamba, mis on nüüd Eesti sõprade abiga valmis. Foto: Irina Mägi

Venemaa tsaaride mitteametliku ihufotograafi, Venemaa esimeseks fotoreporteriks peetava Carl Bulla surmakohas Saaremaal avavad tema mälestuse hoidjad Peterburist oma Eesti sõprade toel kolmapäeval hauasamba.

Unikaalse fotoreportaažiga maailmakuulsast vene kirjanikust Lev Tolstoist tema kodus kuulsust võitnud Bulla lahkus 1918. aastal pärast bolševike võimuletulekut Peterburist ja asus elama Saaremaale Sõrvesse, kust oli pärit tema kolmas naine, saarlanna Kristiine Keselberg. 1929. aastal 74-aastasena Bulla sealsamas ka suri ja ta maeti Jämaja surnuaiale.

Peterburis tegutsev Carl Bulla nimeline ajaloolise fotograafia fond otsustas aasta tagasi tema haua korda teha ning avada seal hauasamba koos mälestustahvliga. Sammas on Eesti sõprade abiga nüüd valmis ja avamine on plaanitud 5. oktoobrile.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles