Sisukord
Korvpall
Postimees
04.10.2016
Eesti Seitsme päevaga presidendiks (5) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Brüssel õpetab eestlastele kannatlikkust (6) Kolimisautod, kõrgete lagedega majad ja tohutu bürokraatia Kiirabi hakkab pealinnas töötama uutmoodi Saku suurhall on valmis paarisaja hobuse tulekuks Talvik süüdistab Ilvest parteide mõjutamises (1) Ligi 190 omavalitsust ühineb vabatahtlikult Rail Balticu lepe ootab Leedu Raudtee allkirja (2) Majandus Maksuboss Helm siirdub Nortalisse Kas miljardärist Trump hiilis 18 aastat maksudest kõrvale? (4) Välismaa Ungarlased migrante ei taha – kuid nende arvamus on kehtetu (1) Algas Vene opositsionääri Nemtsovi tapmise kohtuprotsess «Must esmaspäev» tõi Poola tänavatele tuhandeid naisi Välismaa lühiuudised Valkude taaskasutuse uurimine tõi meditsiini Nobeli Arvamus Sirje Niitra: president kui (vanem) õde (3) Artur Talvik: presidendi valimine – valus nagu puhastustuli! (13) Juhtkiri: tervist, proua president! (2) Postimees 1933. aastal: sakslaste «teine ida rügement» teel Tartu Tõnu Tender: kas riik hülgab eesti keele arendamise? (12) Santeri Junttila: miks Rail Baltic ei mahu rahvuslikku vaatevälja? (5) Kultuur Tulekul on kolm eriti naljakat päeva Laimjala rahvas püstitas Debora Vaarandi mälestuseks pronksist kuju (1) Lillelaste väljakutse maailmale Kultuuri lühiuudised Sport Poksi valitseja hullud päevad: Tony Montanaks kehastumine ja halb nali Spordi lühiuudised Haavatud Tartu jahib uut hingamist andvat edasipääsu Mida oodata Martin Reimi juhendatavalt koondiselt? (2) Tartu Ülikool läheb unistust püüdma kahe põhimeheta Eesti astub maailma kabe poole Arter Tulekul on kolm eriti naljakat päeva Tartu Tartu Ülikool läheb unistust püüdma kahe põhimeheta Talongideta söökla ei jäta ühtki last koolilõunast ilma Kuidas leida muuseumi, mis end nähtavaks ei tee? (1) Kolmikõed Luiged proovivad treeneriametit Unistus Vooremaa vallast hakkab hääbuma Veniv remont paneb tudengid proovile (6) Fookuses identiteet ja seksuaalsus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Haavatud Tartu jahib uut hingamist andvat edasipääsu

3 min lugemist
Tartu korvpallimeeskond. FOTO: Tairo Lutter

Tartu korvpallimeeskonna peatreener Gert Kullamäe on aastaid unistanud, et saaks oma meeskonnaga mängida Euroopa sarjas, kus on garanteeritud korralik arv rahvusvahelisi kohtumisi. «See annaks meile hoopis teise hingamise – kõigile, mängijatele, treeneritele, kindlasti ka fännidele…» rääkis Kullamäe eile. Täna alustab Tartu kodus Meistrite liiga teise eelringi kahest mängust koosnevat seeriat taanlaste Bakken Bearsiga. 

Tellijale Tellijale

Selle paari võitjale on uks põhiturniirile valla, kaotaja peab leppima tartlaste jaoks juba tuttava madalaima FIBA eurosarjaga. Tartu jaoks on tegemist vaieldamatult suure võimalusega, sest ükski märk ei näita, et Taani klubi oleks tasemelt tugevam kui nende esimese ringi vastane, hollandlaste Groningen. Kullamäe süda pole enne tänast mängu siiski rahulik.

«Külma dušši oleme selle seeriaga seoses saanud juba omajagu,» nentis Kullamäe. «Võrreldes esimese ringiga on olukord teistsugune, nüüd mängime me esimese mängu kodus ja teise Taanis. Hullem lugu on aga see, et Kent-Kaarel Vene ja Kristen Meister ei saa kaasa mängida.»

Venet vaevab juba pikka aega õla ja selja närvi valu ning probleem on süvenenud. Meister vigastas end juba eurosarja eelmises kohtumises ning tegi endale liiga ka treeningul. «Meister alustas hooaega väga hästi ja kuulus kindlalt rotatsiooni. Nüüd jääb ta aga ilmselt mitmeks nädalaks eemale,» rääkis Kullamäe. Meister on tänavuses meeskonnas kerkinud 15-minuti-meheks. Seega on tegemist meeskonnale olulise mängijaga.

03.10.2016 05.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto