Sisukord
Eesti
Postimees
04.10.2016
Eesti Seitsme päevaga presidendiks (5) Horoskoop Male Dilbert Palju õnne Brüssel õpetab eestlastele kannatlikkust (6) Kolimisautod, kõrgete lagedega majad ja tohutu bürokraatia Kiirabi hakkab pealinnas töötama uutmoodi Saku suurhall on valmis paarisaja hobuse tulekuks Talvik süüdistab Ilvest parteide mõjutamises (1) Ligi 190 omavalitsust ühineb vabatahtlikult Rail Balticu lepe ootab Leedu Raudtee allkirja (2) Majandus Maksuboss Helm siirdub Nortalisse Kas miljardärist Trump hiilis 18 aastat maksudest kõrvale? (4) Välismaa Ungarlased migrante ei taha – kuid nende arvamus on kehtetu (1) Algas Vene opositsionääri Nemtsovi tapmise kohtuprotsess «Must esmaspäev» tõi Poola tänavatele tuhandeid naisi Välismaa lühiuudised Valkude taaskasutuse uurimine tõi meditsiini Nobeli Arvamus Sirje Niitra: president kui (vanem) õde (3) Artur Talvik: presidendi valimine – valus nagu puhastustuli! (13) Juhtkiri: tervist, proua president! (2) Postimees 1933. aastal: sakslaste «teine ida rügement» teel Tartu Tõnu Tender: kas riik hülgab eesti keele arendamise? (12) Santeri Junttila: miks Rail Baltic ei mahu rahvuslikku vaatevälja? (5) Kultuur Tulekul on kolm eriti naljakat päeva Laimjala rahvas püstitas Debora Vaarandi mälestuseks pronksist kuju (1) Lillelaste väljakutse maailmale Kultuuri lühiuudised Sport Poksi valitseja hullud päevad: Tony Montanaks kehastumine ja halb nali Spordi lühiuudised Haavatud Tartu jahib uut hingamist andvat edasipääsu Mida oodata Martin Reimi juhendatavalt koondiselt? (2) Tartu Ülikool läheb unistust püüdma kahe põhimeheta Eesti astub maailma kabe poole Arter Tulekul on kolm eriti naljakat päeva Tartu Tartu Ülikool läheb unistust püüdma kahe põhimeheta Talongideta söökla ei jäta ühtki last koolilõunast ilma Kuidas leida muuseumi, mis end nähtavaks ei tee? (1) Kolmikõed Luiged proovivad treeneriametit Unistus Vooremaa vallast hakkab hääbuma Veniv remont paneb tudengid proovile (6) Fookuses identiteet ja seksuaalsus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ligi 190 omavalitsust ühineb vabatahtlikult

1 min lugemist
Arto Aas FOTO: Liis Treimann

Laupäeval oli tähtaeg, mil vabatahtlikult ühinevad omavalitsused pidid ametlikult alustama ühinemisläbirääkimisi, et vajalike protseduuridega õigeks ajaks valmis jõuda. Esmaspäevaks oli 213 omavalitsusest 186 teada andnud, et osalevad haldusreformis vabatahtlikult.

Tellijale Tellijale

Esmaspäevaks polnud ühinemisotsust langetanud viis omavalitsust: Luunja, Pala, Haljala, Kambja ja Tabivere. Kaheksa omavalitsust ei osale teadaolevalt ühinemisläbirääkimistel: Meremäe, Raasiku, Juuru ja Pöide, Muhu, Kihnu, Vormsi ja Ruhnu. Neist viimased neli võivad taotleda reformis väikesaarte eristaatust.

Riigihalduse ministri Arto Aasa sõnul on põhimõttelisi vastuseisjaid haldusreformile vähe. «On mõned omavalitsused, kes on justkui hüljatud pruudid, keda keegi ei taha. Jah, on mõni üksik, kes on teinud ettepankuid naabritele, aga seni pole partnereid leidnud. Ma loodan, et lähipäevil lahenevad ka sellised probleemid ja ühinemisläbirääkimised laienevad,» rääkis Aas «Aktuaalsele kaamerale».

03.10.2016 05.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto