Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (2) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus

1 min lugemist
Reisiparvlaev Estonia FOTO: Pm

Kaitsepolitsei ei ole leidnud ühtegi inimest, kes oleks pärast Estonia uppumist näinud laeva teist kaptenit Avo Pihti elusana, kinnitas eile kaitsepolitsei peadirektor Jüri Pihl.

Mul puuduvad andmed selle kohta, et Piht oleks kusagil reaalselt olemas, ütles Pihl. Kapten Avo Piht viibis Estonial reisijana. Ta sõitis Rootsi, et sooritada seal lootsieksam Rootsi rannasaarestiku läbimiseks.

Estonia uppumise päeval, 28. septembril oli Piht üks esimesi, kelle päästmisest teatati. Seda teadet kinnitasid Eesti siseministeerium ja teadeteagentuur Reuter. Lisaks olla Pihti elusana nähtud ka telekanali CNN uudistesaates.

29. septembril teatas riiklik kriisikomisjon, et Pihti pääsemise kohta teateid pole.

30. septembril teatas Reuter, et rahvusvaheline Estonia hukku uuriv komisjon on Pihti küsitlenud. Seda väitis Reuterile Rootsi veeteede ameti turvateenistuse ülem Bengt-Erik Stenmark, kes loobus oma ütlustest. Pärast seda pole enam keegi väitnud, et Piht oleks veel elus. Samuti ei ole veel teada, et oleks leitud Pihti surnukeha.

Piht oleks üks olulisemaid tunnistajaid, kes suudaks vastata, mis ikkagi juhtus Estoniaga möödunud kolmapäeva öösel.

5.10.1994

Seotud lood
04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto