Sisukord
Arvamus
Tänane leht
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (2) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib

2 min lugemist
Vahur Kersna FOTO: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Praegusaja tegelikkust iseloomustab seninägematu ja armutu võitlus tähelepanu nimel. Nii Facebookis kui online’is, nii poliitikas kui meedias ning loomulikult inimeksistentsi traditsioonilistes vormides. Eesti viimase poole aasta edetabelit sel alal juhib aga konkurentsitult üks aines.

Tellijale Tellijale

Presidendivalimiste saaga poksis põrandale nii homo- kui pagulasteemad, tõrjus ringinurka Evelin Ilvese ning saatis ajuti ööbikuid kuulama isegi surematu Savisaare enda. Olgem rõõmsad, et poliitika on tuhande tuule poole tormava ühiskonna suutnud hetkeks kokku kleepida, saanud rahva ühisesse tantsuringi.

Nagu aeg-ajalt laulupidu või kunagi «Täna 25 aastat tagasi». Tänu jumalale õnnistati meid ka kandidaatidega, kelle maailmavaated kokku katsid pea terve maa Narvast Kärdlani. Igaühel oli võimalus kellegagi samastuda. Kuude kaupa arutleti Eestis sedavõrd kirglikult, et isegi tülid sõprade vahel polnud haruldased. Kõige selle juures me miskipärast eeldasime, et läheb kuis läheb, sellest mängust saame võitja.

Kinnitust sai aga tõsiasi, et eeldus on kõigi ämbrite ema. Et hetkel, mil maratonist kurnatud viisik, keeled ninadest väljas finišisirgele jõuab, astub nagu Aisopose valmis põõsast välja kilpkonn ning võtab naeratades vastu lilled, karika ning aplausi... Selliseks prohvetlikkuseks oli võimeline vaid kõik meie nõiad, sensitiivid ja tähetargad ippon’iga põrmu paisanud Indrek Hargla, kelle neli aastat tagasi kirjutatud teleseriaalis «Alpimaja» kandis Anu Lambi mängitud Eesti president nime Kersti.

04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto