Sisukord
Autorid
Tänane leht
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (2) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja?

5 min lugemist
Iivi Anna Masso FOTO: Peeter Langovits

Selle kiire «presidenditegemisega» saatis eliit rahvale sõnumi, et enam ei viitsita isegi teeselda avatud konkurentsi. Teeme, mida tahame, sest see on võimalik, ehkki pole ilus. Aga põhiseadus lubab. Sellepärast olekski ülim aeg põhiseadus ümber teha, kirjutab kolumnist Iivi Anna Masso.

Tellijale Tellijale

Presidendivalimisteks nimetatud näitemängu ühes hilises faasis võttis Postimehe toimetaja Marti Aavik sõna, kutsudes riigikogu üles vorstivabrikut korda tegema (PM 1.10). Rahvatarkus ju ütleb, et inimestele polevat kasulik teada, kuidas vorsti ja poliitikat tehakse, kui aga tulemus kuidagi alla neelatav on. Kui riigikogu esmaspäeval välkkiirelt ametisse määratud uuele presidendile oma õnnistuse andis, valdas meediapilti üldine eufooria. Seda enam on oluline, et ei unustataks Aaviku üleskutset.

Põhiseaduse muutmine presidendivalimiste osas peaks olema praegu Eesti Vabariigi esmane mure, kui soovitakse hoida alles oma kohta demokraatlike riikide hulgas ja taastada rahva usk oma Vabariiki. Ühe kandidaadiga riigipead valivate riikide nimekiri ei ole meeldiv klubi, kuhu kuuluda.

04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto