R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse

Siim Kaasik
Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Margus Hunt (vasakul) Cincinnati Bengalsi särgis.
Margus Hunt (vasakul) Cincinnati Bengalsi särgis. Foto: SCANPIX
  • Kaitse üks tugitala Carlos Dunlap jagas eestlase suunas kiidusõnu!
  • Eestlane võib Bengalsilt oodata isegi lepingupikendust!
  • Hunt on osalenud 109 mängusituatsioonis!

AMEERIKA JALGPALL. Eestlasest Ameerika jalgpallur Margus Hunt hakkab end lõpuks Cincinnati Bengalsi ridades tõestama ning muutuma võistkonna jaoks ülioluliseks lüliks. Veel tänavuse NFLi hooaja eel polnud Bengals kindel, kas Hundiga jätkata või mitte.

«Kui meeskonnas on selline mees nagu Margus, annab see treeneritele palju valikuvõimalusi. Kui olen viis mänguolukorda järjest väljakul olnud ning vajan puhkust, ei tunne ma kohe vajadust taas väljakule joosta. Margus mängib praegu väga head jalgpalli ning saame teda kauemaks kui ainult mõneks üksikuks mänguolukorraks väljakule usaldada,» kiitis Bengalsi kaitse üks tugitala Carlos Dunlap eestlase mänguvormi.

Benglasi tegemistel teraselt silma peal hoidev portaal Cincy Jungle on veendunud, et klubi risk hakkab end ära tasuma. Eestlane on nelja mänguga statistikasse kirja saanud neli vastase mahamurdmist, kaks söödu vaheltlõiget ning kaks blokeeritud lisapunktilööki. Portaali hinnangul pole seda küll palju, ent võrreldes eelneva kolme hooajaga on areng märgatav.

Lisaks tuuakse välja Hundi võimekus mängida erinevatel positsioonidel. Esimese kolme mängu põhjal tehtud statistika kohaselt osales eestlane 109 mängusituatsioonis. Neist 75 olukorras oli ta väljakul äärekaitsjana, 33 situatsioonis mängis ta keskkaitsjana. Korra on ta olnud väljakul ka tagumises kaitseliinis.

«Eesti hiiglane on kujunenud mängijaks, kes teeb kõike ja kelle suurimaks relvaks on tema võimas keha. Esimest korda tundub see eksperiment end ära tasuvat.»

«Eesti hiiglane on kujunenud mängijaks, kes teeb kõike ja kelle suurimaks relvaks on tema võimas keha. Esimest korda tundub see eksperiment end ära tasuvat,» kirjutatakse Cincy Junglesis. Hundi universaalsus kaitseliinis võimaldab teistel meeskonna kaitsjatel end värskena hoida. Hooaja võtmes on see ülitähtis, sest mullu sai Bengals tunda, mida tähendab meeskonna ühe põhitegija Dunlapi väsimus.

Nimelt näitas 27-aastane Dunlap mulluse hooaja esimeses pooles väga head mängu, saades kaheksa mänguga kirja 8,5 mängujuhi mahamurdmist ning 19 palliga vastase maha murdmist. Hooaja teisel poolel kaotas ta aga teravuse ning vastavad näitajad olid 6 ning 17. «Olen märganud, et mängu lõppfaasis tunnen end palju värskemana ning mul on palju energiat,» viitas Dunlap Hundi panusele.

Hundi roll on meeskonnas märgatavalt kasvanud, kuid samas tuletatakse meelde, et tegu on veel hooaja algfaasiga. «Kui ta edaspidi samamoodi mängib, võib ta Bengalsilt isegi lepingupikendust oodata. Praeguse põhjal võib öelda, et Bengalsi treenerid on geeniused, et jätsid Hundi veel aastaks meeskonda. Kõik need, kes temas kahtlesid, võivad loodetavasti oma sõnu süüa,» oli Cincy Jungles eestlase suhtes lootusrikas.

Bengalsi hooaeg on alanud kahe võidu ja kahe kaotusega, mis annab neile oma divisjonis kolmanda koha. Järgmisena lähevad Hunt ja Bengals pühapäeval külla kuulsale Dallas Cowboysile, kes on hooaega alustanud kaotuse ja kolme võiduga.

Margus Hunt kohtumises New York Jetsiga. / Scanpix
Margus Hunt kohtumises New York Jetsiga. / Scanpix Foto: SCANPIX
Märksõnad
Tagasi üles