Sisukord
Arter
Postimees
08.10.2016
Eesti Juna näitab end taas külalistele Mälestuskivi kolonel Seimanile Mulgimaa pealinnas pakkus presidendist rohkem elevust Evelin Pangakonto loomine video abil eeldab määrust Kaljulaidi kantseleid hakkab juhtima Tiit Riisalo IRLis pettunud Jaan Männik arutas koostööd sotsidega President Ilvese portree pandi üles Kadrioru lossis Sõja eest põgenenud lapsed ütlevad esimesi eestikeelseid sõnu (20) Neli lugu Ilvesest Minu keha, minu valik (5) Majandus Twitter otsib päästjat Kel palgatööst kõrini, ronib korstna otsa Välismaa Auhind innustab sõjast väsinud riiki Facebooki-põlvkond läheb kukutama vuntsidega kopraid Arvamus Postimees 1992. aastal: fond Sodeistvije aitab Venemaale Aarne Mäe: Eesti pealinn Narva (2) Ene Pajula veste: mammi meelest on Saueaugul ja Iirimaal nii mõndagi ühist Maire Raadik: operaatorid Väinameres Isegi arst on ekslik Päeva karikatuur: rahupreemia laureaat Ei maksudeklaratsioonile! Kas Euroopa Fuld? Minu keha, minu valik (5) Aimar Ventsel: odinlaste proletaarne protest eliidi vastu (15) Juhtkiri: Nobel avansiks (2) Kultuur Mandelastani mõrvad Tahedat lugemist sajandi tagant Kui aju tahab välja lülituda... Linnulennuline ülevaade Eesti linnadest Eesti kultuuri täheatlas: avalikkuse kujunemise algus Aja auk. Holly tuli Miamist Nädala plaat. Kindel minek Muuseum põllul Tuumhoone tulemine: uus Eesti Rahva Muuseum Kuidas välja kannatada väljakannatamatuid sündmusi? Sport Legendaarsed kiiruskatsed muudavad Saaremaa ralli eriliseks Kangur kaotas meistritiitli Ei mingit aladevahelist vaenu: jalgpalliliidu kõneisik on vollefänn Looduselt antud eeldused ja palju tööd: Alar Seim vormib nüüd ka eestlannast tipptõstjat Mart Seim leidis kangiprobleemile lahenduse Väravate nappus sunnib puurilukke kokku tõmbama Šarapova näotu võitlus tuuleveskitega: tunnistan ennast süüdi, aga... (1) AK Nädala plaat. Kindel minek Aja auk. Holly tuli Miamist Tuumhoone tulemine: uus Eesti Rahva Muuseum Muuseum põllul Viimane veerg Eesti president on kaine! Kümme head asja Mati ja Volli uued seiklused Peeter Langovitsi tagasivaade: kerkib eliitrajoon Aimar Ventsel: odinlaste proletaarne protest eliidi vastu (15) Georgi Potšeptsov: tõeluse massiline erastamine (1) Arter Riikliku tähtsusega restoran Täiuslikud võõrad Tükike lennujaama kirevast ajaloost (1) Sagadi mets mõisaköögis Igaühe jaoks on kuskil keegi, kunagi on kohtumise päev… Frauenpower* tõstab pead Sõiduproov. Helesinine pahandus Volvo V60 Polestar Sport näitab uue presidendi ehedat palet (11) Diana Ingerainen: arst pole rõõmude keelaja Eesti talu astub maailma suurtootjate vastu (2) Sigrid Kõiv: head tüdrukud Forbesi edetabelisse ei jõua Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Tallinnas hakatakse filmiimesid tegema

3 min lugemist
Tallinn Film Wonderlandi tegevjuht Liina-Maria Lepik ja juhatuse liige Evelin Soosaar-Penttilä Balti manufaktuuri hoovil. Taustaks olevast paekivihoonest saab tulevane «imedemaa» büroohoone. FOTO: Sander Ilvest

Kindlasti on paljud märganud, et Eesti filmitööstus on viljakam kui kunagi varem. Paari aasta pärast saab see veel hoogu juurde, sest vägagi tõenäoliselt kerkib Tallinna endise Balti manufaktuuri alale uhke ja ruumikas imedemaa – stuudiokompleks Tallinn Film Wonderland.

Tellijale

Et nüüdisaegset stuudiokompleksi on Eestis juba ammu igatsetud, seda teavad filmiinimesed niigi. «Vähemasti need enam kui kümme aastat, mil mina filmi alal töötan, on alati keegi kuskil mingit stuudioasja ajanud,» ütleb produtsent ja Tallinn Film Wonderlandi juhatuse liige Evelin Soosaar-Penttilä. Kes on üritanud kaasata stuudio loomisse üksikinvestoreid, kes proovinud kaasata välismaalasi, kes avastanud isegi osalise kultuuriministeeriumi huvi, kes juba maalapigi Jüris välja valinud. Aga ikka on asi toppama jäänud. Ning ükski neist headest plaanidest pole kunagi arenenud nii kaugele kui Tallinn Film Wonderland, millele olevat andnud tabava nime keegi Tallinna linnaametnik.

Üks põhjuseid, miks Tallinnast kui tulevasest filmimekast ehk asja võiks saada, on Soosaar-Penttilä sõnul ka tõik, et meie filmitegijad on koostööaltimad kui kunagi varem ning loonud Eesti filmitööstuse klastri – organisatsiooni, mis kaasab kõiki meie olulisemaid filmitootjaid. Koostöö, Eesti looduse ja teenusepakkujate võimalused ning rahvusvaheline tähelepanu annavad projekti elluviimiseks suure tõuke.

07.10.2016 10.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto