Suur kalalast pudenes puude alla

Eile hommikul veidi enne kella kaheksat sõitis Valga poolt Tartu poole teel olnud Leedu numbrimärgiga veoauto Elva lähistel täie hooga kraavi ja käis üle katuse. Kummuli kuk­­kunud masina koormaks olnud veetanki luugid avanesid ning selles olnud elusad karpkalad paiskusid puude alla laiali.

Väljakutse Jõhvi-Tartu-Valga maanteel Rõngu vallas Käo külas juhtunud õnnetusele saabus häirekeskuse telefonile kell 7.50 hommikul, ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk. Hooga kraavi sõitnud masinal purunes peale veetanki ka kabiin, kus asusid juht ja kaassõitja. Kaks meest ronisid ise autost välja. Haavade tohterdamiseks ja vigastuste kontrollimiseks viis kiirabi mehed siiski haiglasse.

Ehkki õnnetuse täpne põhjus pole veel teada, viitavad auto jäljed avariipaigal ja ka politsei versioon juhi uinumisele roolis. Nimelt on segi paisatud pinnasest näha, et Renault´ veoauto sõitis asfaldilt maha sadakond meetrit enne seda, kui ümber läks. Teetamm on kõrge ja kraav sügav, sinna sattunud veoki ümberminek oli paratamatu.

Niidetud teeäärsele paiskus laiali sadu peegelkarpkalu. Ilusad kalad, umbes pooleteisekilosed. Mõned ka suuremad. Osa kalu sattus koos tankis sisaldunud veega kraavi ja näitas veel kolm tundi pärast avariid elumärke.

Peagi pärast õnnetust saabusid sündmuskohale Jõgevamaal tegutseva Härjanurme kalatalu töötajad. Tartu Postimehele selgitasid mehed, et kalu vedas nende Leedu partner, kes kutsus neid õnnetuspaigale appi, ja nad tulid kalu kokku korjama. Pinnasel üsna poriseks saanud karpkalad tõsteti kastidesse, kastid omakorda teise auto peale. Mis kaladest täpsemalt edasi saab, seda mehed enda väitel ei teadnud.

Pärast kalade koristamist tõmmati leedukate veok teele tagasi ja viidi minema. Liiklust avariipaigal sulgeda polnud tarvis.

Nii nagu Härjanurme kalatalu, tegeleb ka Leedu firma Kintai kalakasvatuse ja turismiga. Külalistele pakuvad nad roogi endakasvatatud uimelistest, harrastuspüüki, ööbimisvõimalust ujuvas hotellis jm.

04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto