Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (2) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suur kalalast pudenes puude alla

1 min lugemist

Eile hommikul veidi enne kella kaheksat sõitis Valga poolt Tartu poole teel olnud Leedu numbrimärgiga veoauto Elva lähistel täie hooga kraavi ja käis üle katuse. Kummuli kuk­­kunud masina koormaks olnud veetanki luugid avanesid ning selles olnud elusad karpkalad paiskusid puude alla laiali.

Väljakutse Jõhvi-Tartu-Valga maanteel Rõngu vallas Käo külas juhtunud õnnetusele saabus häirekeskuse telefonile kell 7.50 hommikul, ütles Lõuna prefektuuri pressiesindaja Kerly Virk. Hooga kraavi sõitnud masinal purunes peale veetanki ka kabiin, kus asusid juht ja kaassõitja. Kaks meest ronisid ise autost välja. Haavade tohterdamiseks ja vigastuste kontrollimiseks viis kiirabi mehed siiski haiglasse.

Ehkki õnnetuse täpne põhjus pole veel teada, viitavad auto jäljed avariipaigal ja ka politsei versioon juhi uinumisele roolis. Nimelt on segi paisatud pinnasest näha, et Renault´ veoauto sõitis asfaldilt maha sadakond meetrit enne seda, kui ümber läks. Teetamm on kõrge ja kraav sügav, sinna sattunud veoki ümberminek oli paratamatu.

Niidetud teeäärsele paiskus laiali sadu peegelkarpkalu. Ilusad kalad, umbes pooleteisekilosed. Mõned ka suuremad. Osa kalu sattus koos tankis sisaldunud veega kraavi ja näitas veel kolm tundi pärast avariid elumärke.

Peagi pärast õnnetust saabusid sündmuskohale Jõgevamaal tegutseva Härjanurme kalatalu töötajad. Tartu Postimehele selgitasid mehed, et kalu vedas nende Leedu partner, kes kutsus neid õnnetuspaigale appi, ja nad tulid kalu kokku korjama. Pinnasel üsna poriseks saanud karpkalad tõsteti kastidesse, kastid omakorda teise auto peale. Mis kaladest täpsemalt edasi saab, seda mehed enda väitel ei teadnud.

Pärast kalade koristamist tõmmati leedukate veok teele tagasi ja viidi minema. Liiklust avariipaigal sulgeda polnud tarvis.

Nii nagu Härjanurme kalatalu, tegeleb ka Leedu firma Kintai kalakasvatuse ja turismiga. Külalistele pakuvad nad roogi endakasvatatud uimelistest, harrastuspüüki, ööbimisvõimalust ujuvas hotellis jm.

Seotud lood
    04.10.2016 06.10.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto