Sisukord
Eesti
Tänane leht
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (2) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele

7 min lugemist
Maris Lauri. FOTO: Liis Treimann

Viimase viie aasta jooksul viies haridus- ja teadusminister Maris Lauri algataks kampaania «Kõik õpivad» ning paneb noortele südamele, et edasiõppimiseks tuleb valida eriala, mis oleks peale õppimise ka töötamiseks huvitav.

Tellijale Tellijale

Täna on õpetajate päev. Kuidas mäletate oma õpetajaid?

Käisin Kohtla-Järve 1. keskkoolis, praeguses Kohtla-Järve Järve gümnaasiumis. Mul istusid põhikoolis ees, taga ja kõrval klassikaaslased, kes said kahtesid ja kolmesid. Kõike on nähtud. Õpetajad, kes said hakkama sellise äärmiselt varieeruva seltskonnaga, peavad väga võimekad olema. Olen tänulik oma õpetajatele, et nad ei lasknud mul klassis igavleda.

Olen vanemas eas aru saanud, et peab olema väga võimekas õpetaja, kes suudab tegelda kõige nõrgema õpilasega, keda ei jäeta üksi, ja ka tugevamatega, kellele leiab tegevust, et ta ei saaks lihtsalt lakke vaadata. Teame, et osa inimesi ärkab hiljem, osale tuleb ühtemoodi ja teistele teistmoodi õpetada. Seepärast pole ma ka jäikade skeemide poolt.

On vaja ka teistmoodi õpetamise skeeme, kaasa arvatud erakoolides. Põhiline, et õpilased saaksid ellu astudes teatud hulga teadmisi-oskusi, siis saavad nad ise ja kokkuvõttes saab ka ühiskond hästi hakkama. Kõigis koolides peab saama ühtemoodi hea hariduse.

See kõlab ilusana.

Ma olen idealist.

Olete viimase viie aasta jooksul viies haridusminister, enne teid olid ametis Tõnis Lukas, Jaak Aaviksoo, Jevgeni Ossinovski ja Jürgen Ligi. Esimesed kaks alustasid reforme, viimase kahe jaoks oli see ministeerium ajutine vaheetapp ja sisuliselt on jätkatud esimese kahe alustatut. Millised on teemad, mis teid on vastu võtnud ja mis vajavad ehk suuremaid otsuseid?

Arvan, et suuri ja pööraseid reforme pole vaja teha. On suunad ja protsessid, mis liiguvad. Kui kusagil on vaja muudatusi teha, siis istuks, vaataks ja kaaluks. Et minu plaane siin mõista, selgitan, miks ma üldse väga kiiresti nõustusin haridusministriks saama.

04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto