Sisukord
Eesti
Postimees
05.10.2016
Eesti Kontrollikoja liige selgub lähinädalatel Mälumäng Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele (2) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Esikülg Maris Lauri: vajame tõlki teadlaste ja ettevõtjate vahele (3) Majandus Sester plaanib ergutada väikeettevõtlust (4) Elisa juht pakub Ansipile lahendust Välismaa Välismaa lühiuudised Keset sõjast laastatud Ida-Ukrainat õlmitseb luksus KOHALIK VAADE. Hispaania sotsialistid vaevlevad sisekriisis Eksootiliste ainete saladuste paljastamine tõi Nobeli Arvamus Vahur Kersna: Eesti saigi endale presidendi, keda ta hetkel väärib (9) Postimees 1994. aastal: Kaitsepolitsei ei usu, et Avo Piht on elus (3) Mart Raudsaar: rong see sõitis… (14) Juhtkiri: riik jätku kodanike kehad rahule Priit Rohtmets: ERMi Maarja kuju ümber toimuv näitab, et religioon ei kuulu Eestis sugugi eilsesse päeva (16) Iivi Anna Masso: üks hääl, üks kandidaat, üks võitja? (44) Karel Reisenbuk: söbrad, kui annaks öige vöimaluse? (10) Päeva karikatuur: kalade ja inimeste meri Kultuur Kultuuriveerg Bukahooliku märg unenägu Kultuuri lühiuudised Sport Spordi lühiuudised Rumalused ja lollused ehk Tartu 25 pallikaotust (1) Ojamaa rännakutest ja umbkaitse murdmisest Šarapova luges tennisemaailma juhtidele sõnad peale Avo Keel: Eesti taganemistee Läti vastu on üks samm, edasi tuleb kuristik Võtmemängijaks tõusev Margus Hunt pälvis kaaslaste usalduse Tarbija Arstide liit: arstliku vea eest ei tohiks saada kriminaalkaristust (11) Pulsikella näit võib tekitada asjatuid tervisehirme Palavikust saab võitu ka ravimiteta Tartu Linn päästab hädas eralastehoiu Suur kalalast pudenes puude alla Kaasava eelarve rahale konkureerib tänavu 25 ettepanekut Alasti Contra läheb enampakkumisele Aedniku lemmikroosid kasvavad haiglas Meelelahutus Koomiks Sudoku

Riigikohus pööras tähelepanu haldusreformi tähtaegadele

3 min lugemist
Riigikohus. FOTO: Toomas Herm

Eile Tartus Toomemäel riigikohtu saalis peetud avalik istung haldusreformi põhiseaduslikkuse üle sai detsibelle juurde, kui vastaspooli esindavad advokaadid jõudsid risti vastupidistele järeldustele, kas 5000 elaniku nõue on põhjendatud ja kas seadus annab piisavalt aega.

Tellijale Tellijale

Kahe ministri, teenekate vandeadvokaatide, õiguskantsleri ja teiste osalusel viietunniseks veninud riigikohtu istungil eile lahendit veel ei tulnud. Küll aga sai aimu, millised seaduse kohad võivad riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi silmis nõrgaks osutuda.

Protestivaid omavalitsusi esindava vandeadvokaadi Paul Varuli sõnul on põhiseadusega kõige suuremas vastuolus 5000 elaniku alampiir, millel puuduvat teaduslik põhjendus ning seos omavalitsuse võimekusega.

Teiseks on tema hinnangul põhiseadusvastane säte, mis lubab valitsusel omavalitsusi sundliita ning jätab väidetavalt võimaluse erandeid teha. Seaduses on kirjas, et valitsus saab teha erandi, kui omavalitsused on varem ühinenud, neis on vähemalt 3500 elanikku ja pindala vähemalt 900 ruutkilomeetrit.

04.10.2016 06.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto