Sisukord
Kodu
Postimees
06.10.2016
Eesti Urmi Reinde kurdab, et Simsoni leer tuleb giljotiiniga ja kraavid on laipu täis Bussijuhid rikkusid liikluseeskirja, et rahvas rongile jõuaks (1) Tapmises kahtlustatav kiirreageerija põdes joomahaigust (11) Mälumäng Millised näevad välja Ilvese viimased tööpäevad? Palju õnne Horoskoop Eesti lühiuudised Tartus üritatakse püstitada luigelohede lennutamise maailmarekordit Eesti lühiuudised Mulluse Tallinna suuravarii põhjustaja tunnistas süüd Mis läks valesti? Patsiendi surma pärast kohtu alla antud Kohtla-Järve arsti esimene selgitus avalikkusele (11) Abituriendid võtsid õpetajate päeval võimu enda kätte Hüvasti, Luxembourg! (1) Majandus Leedu raudtee venitamistaktika ohustab Rail Balticut (3) Töökäte nappus muudab ettevõtted paindlikumaks Google tuli välja oma nutitelefoniga (1) Välismaa Vabariiklased andsid vastulöögi Tillukesed masinad näitavad maailmale tulevikku Rumeenia poliitikas käib nõiajaht Välismaa lühiuudised PERSOON: Gambias hoiab tüüri julmurist imearst Arvamus Olev Remsu: ERMi jalahoop mõistusele (7) Juhtkiri: eksimine ja vastutus Tanel Rebane: eesti majanduse röntgenpilt (1) Taavi Minnik: vanake Kupce lahkumine Kadriorust (3) Postimees 1890. aastal: vannutatud usaldusemehed Carri Ginter: miks britid lahkumisavaldusega ei kiirusta (1) Lauri Vahtre: pöördume sallimatust liberalismist tagasi vabameelsuse juurde (16) Päeva karikatuur Kultuur Kultuuriveerg Mahler – see on elu ja surma küsimus! Kardashianide suguvõsa hiilgus ja viletsus Sport Spordi lühiuudised Poksimaailma valitseja: ma tarvitan kokaiini ja ei taha enam elada Kõik märgid näitavad, et Tänak liitub M-Spordiga Hamiltoni mured: kuutõbiste vandenõu, kõrgem jõud ja kuulikindlus Jaanimaa läks uuest klubist mänguaega jahtima Lärm ja roppused tungivad isegi väärikate alade juurde MMi reformimine ajab jalgpalliinimesed marru Tarbija Kuidas hoida veesüsteemi külmumise eest? AK Kardashianide suguvõsa hiilgus ja viletsus Tartu Tõrksad vallad ei kavatsegi liituda enne riigikohtu otsust Laevas vahetus ootamatult vallavanem (1) Leili võtma pääseb nüüd liftiga (2) Valdadel hakkab vabatahtlik leibade ühte kappi paneku aeg otsa saama Loone Ots: juhtum liinibussis ehk Turvavöö ümber lapse Raekoja kellamäng asus tagasiteele Karl Pütsepp: õpetajaamet pole nagu iga teine Kahanenud moonakott teeb toiduabi saajail meele mõruks (9) Andekas arhitekt tegi Tartust Euroopas ainulaadse ülikoolilinna (1) Seltsivad Tartu mehed tõusid laureaatideks Kristel Rattus: pildirüüstest ERMis (3) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kuidas hoida veesüsteemi külmumise eest?

3 min lugemist
Santehnik Veljo Frolov näitab torude soojustamise materjale. Vasakul olev materjal sobib torude soojustamiseks, paremal pool olev materjal aga ainult niiskuse tõkestamiseks. FOTO: Liis Treimann / Postimees

Külmade ilmade saabudes tuleks paljudes suvekodudes talveks vesi välja lasta ja torud soojustada, et kevadel ei ootaks tulijaid halb üllatus.

Tellijale Tellijale

«Torude soojustamise peale on kõige õigem mõelda maja ehitamise või põhjalikuma renoveerimise käigus,» kommenteeris santehnik.ee tegevjuht Sten Vihmar. «Sel perioodil on konstruktsioonid lahti võetud ja torude soojustamine seetõttu väga mugav.»

Kui aga pole plaanis sügisel maja ehitama või renoveerima hakata, tuleks torud siiski mingil moel paljaks koorida ja soojustada, et nad oleksid külma eest kaitstud. Vihmari sõnul on torude soojustamisel väga tähtis valida sobiv isolatsioonimaterjal. «Enam levinud on vahtplastist isolatsioon, mis on mõeldud siiski soojades ruumides toruniiskuse tõkestamiseks. Külmumise vältimiseks oleks õigem kasutada kivivillast koorikisolatsiooni. Need on ühest küljest lahti lõigatud, mis võimaldab neid mugavalt veetorule paigaldada.» Kuna veetorusid on mitmesuguse läbimõõduga, on ka isolatsioone saadaval eri läbimõõduga. «Kui isolatsioon on paigaldatud, tuleb nende ühenduskohad ja lahtilõiked katta fooliumteibiga, et takistada külma ligipääsu veetorudele ja hoida neid kindlalt oma kohal,» õpetas Vihmar.

05.10.2016 07.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto