Sisukord
Kultuur
Postimees
07.10.2016
Eesti Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt (6) Avaldamata intervjuu, mida väärtustas president Ilves ametiaja alguses (1) Sportlased on täna algavaks Horse Show’ks valmis Äärmusluse ilminguid märgatakse üha rohkem (3) Hirm vangla ees sunnib ravivigu varjama (8) Majandus Brexit kolm kuud hiljem: nael põhjas, börs tipus Maailma parimate brändide eesotsas on tehnoloogiakompaniid Raasukese arvates soosib riigi palgapoliitika keskpärasust (6) Välismaa Slovakkia ei pea end Kremli Trooja hobuseks ELis Steinmeierist võib saada presidendikandidaat (1) Moskva-visiitidest jäi väheks Arvamus Urmas Viilma vastus Olev Remsule: usuvabaduse kaitseks sõnavabadust kasutades (44) Teibi Torm ja Eve Eisenschmidt: mida on viimased kümme aastat hariduses muutnud? (2) Postimees 1889. aastal: kaela-murdev pilvekõrguselt maha kargamine Iisraeli ajakirjanik: probleem «pimedalt» lendavate Vene lennukitega tuleb lahendada (17) Päeva karikatuur: rongist julgem Juhtkiri: kas riigijuhtidel on liiga väike palk? (5) Andrus Karnau: maksta makse või mitte maksta (1) Neeme Korv: terve mõistuse tee kalmistule (3) Ardo Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit (9) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast Mäletate ikka, et venelasi pidi vihkama? Sport Läti imemees sõlmis võimsa lepingu Taani klubilt õppetunni saanud Tartu jääb Meistrite liigast eemale Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt? Küsimused seoses Eesti koondise koosseisuga Varrak: kahju, et mäng Permis tuleb nii vara Vollemeestel on kohustus alati võita Tarbija Maroko kui tänapäeva muinasjutt Tartu Lasteaia ehitus tõi tüli majja Väike Karu lõpetab lasteaedade pidamise Kõige paremad hotellid polegi pealinnas (2) Nagu kaks tilka vett – lasteaed ja Eesti Rahva Muuseum Vallavalitsus ei näe Soobile preemia maksmises vigu Uus lennuplaan teeb reisijarekordite sajule lõpu (1) Sadakond Tartu tantsijat hurmas Pihkvat Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast

3 min lugemist
Piret Rauk ja Merle Palmiste Aare Toikka lavastuses «Alias», mis põhineb Andrus Kivirähki tekstil. FOTO: Siim Vahur

Mõnes mõttes võib nüüdset VAT Teatri uuslavastust «Alias» näha ühe osana Andrus Kivirähki ja lavastaja Aare Toikka «intiimse kahe tegelase draama» triloogiast, kuid vaevalt et see Kivirähki-Toikka inimhingede inseneritöö viimaseks jääb ja seega ei saa siin seda koostööd kuidagi mingite arvudega piiritleda või lukku panna.

Tellijale Tellijale

Seda enam, et VAT Teater on läbi oma ajaloo hulgaliselt kahe (või 2+1) osatäitjaga rohkem või vähem psühholoogilisi inimeseks olemise käsitlusi oma repertuaari võtnud. Ja mitte lihtsalt võtnud, vaid tegemist on olnud VAT Teatrile omaste mänguliste, kuid intiimsete vaadetega sellele, millest meie elu koosneb. Ja just igapäevaelu, sest teist elu polegi. Ei saa rõhutamata jätta (mis käib ka nüüdse lavastuse kohta), et tihtipeale on need «2+1»-lavastused (ja ka näidendid) sündinud just mõne konkreetse näitleja tõttu ehk enne oli näitleja ja siis tuli kõik muu.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto