Sisukord
Eesti
Postimees
07.10.2016
Eesti Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt (6) Avaldamata intervjuu, mida väärtustas president Ilves ametiaja alguses (1) Sportlased on täna algavaks Horse Show’ks valmis Äärmusluse ilminguid märgatakse üha rohkem (3) Hirm vangla ees sunnib ravivigu varjama (8) Majandus Brexit kolm kuud hiljem: nael põhjas, börs tipus Maailma parimate brändide eesotsas on tehnoloogiakompaniid Raasukese arvates soosib riigi palgapoliitika keskpärasust (6) Välismaa Slovakkia ei pea end Kremli Trooja hobuseks ELis Steinmeierist võib saada presidendikandidaat (1) Moskva-visiitidest jäi väheks Arvamus Urmas Viilma vastus Olev Remsule: usuvabaduse kaitseks sõnavabadust kasutades (44) Teibi Torm ja Eve Eisenschmidt: mida on viimased kümme aastat hariduses muutnud? (2) Postimees 1889. aastal: kaela-murdev pilvekõrguselt maha kargamine Iisraeli ajakirjanik: probleem «pimedalt» lendavate Vene lennukitega tuleb lahendada (17) Päeva karikatuur: rongist julgem Juhtkiri: kas riigijuhtidel on liiga väike palk? (5) Andrus Karnau: maksta makse või mitte maksta (1) Neeme Korv: terve mõistuse tee kalmistule (3) Ardo Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit (9) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast Mäletate ikka, et venelasi pidi vihkama? Sport Läti imemees sõlmis võimsa lepingu Taani klubilt õppetunni saanud Tartu jääb Meistrite liigast eemale Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt? Küsimused seoses Eesti koondise koosseisuga Varrak: kahju, et mäng Permis tuleb nii vara Vollemeestel on kohustus alati võita Tarbija Maroko kui tänapäeva muinasjutt Tartu Lasteaia ehitus tõi tüli majja Väike Karu lõpetab lasteaedade pidamise Kõige paremad hotellid polegi pealinnas (2) Nagu kaks tilka vett – lasteaed ja Eesti Rahva Muuseum Vallavalitsus ei näe Soobile preemia maksmises vigu Uus lennuplaan teeb reisijarekordite sajule lõpu (1) Sadakond Tartu tantsijat hurmas Pihkvat Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt

7 min lugemist
Kadri Simson FOTO: Sander Ilvest

Keskerakonna Edgar Savisaare kukutajate leer, kes on viimased pool aastat oodanud võimalust kutsuda kokku erakorraline kongress, teatas suvel, et «üks asi korraga». Sooviti oodata ära presidendivalimised valimiskogus, aga et partei ülevõtmine nii tormakaks läheb, ei kujutanud keegi ette.

Tellijale Tellijale

Kadri Simsonil, Mailis Repsil ja Jüri Ratasel ei olnud 24. septembri pärastlõunaks enam palju võimalusi jäänud – erakonna juht Edgar Savisaar lõi Estonia kontserdimajas oma võitlejatega vahuveiniklaase kokku, sest Reps oli õnnestunud valimisvõitlusest kõrvaldada. Vastaspool tegi seepeale oma käigu: ööpäevaga kutsuti kokku erakorraline juhatus, mis viis peasekretäri ja parteilehe peatoimetaja vallandamiseni ning parteikontori lukkude vahetamiseni. Tüli ei ägenenud mitte päevade, vaid tundidega ja olukord muutus kriitilisemaks kui kunagi varem.

Kõik sai alguse aasta tagasi, mil Keskerakond valmistus üheks oma ajaloo olulisemaks kongressiks. Tallinna ja ka erakonna juhtimisest pikka aega eemal olnud Edgar Savisaar pidi kindlustama oma võimu. Kadri Simsoni kandideerimine Savisaare vastu oli märk, et miski on Savisaare jaoks lõplikult möödanik. Kompromissitu truudus ja kaasanoogutamine on jäänud minevikku.

Kõige kontrollitumaks kongressiks (kumbki leer püüdis kindlaks timmida iga delegaadi häält) nimetatud üritus algas Rahvarinde aegade meenutusega. Kriminaalkorras kahtlustuse saanud Savisaar, looritatud paatosliku sinimustvalgega, tõusis avalikult esimest korda ratastoolist püsti, ja kui ta käsipuule toetudes kõnepuki poole kõndis, seisid temast mõne meetri kaugusel, Simsoni sall kaelas, kõik need, kes praegu on tema silmis reeturid.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto