Sisukord
Võrkpall
Postimees
07.10.2016
Eesti Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt (6) Avaldamata intervjuu, mida väärtustas president Ilves ametiaja alguses (1) Sportlased on täna algavaks Horse Show’ks valmis Äärmusluse ilminguid märgatakse üha rohkem (3) Hirm vangla ees sunnib ravivigu varjama (8) Majandus Brexit kolm kuud hiljem: nael põhjas, börs tipus Maailma parimate brändide eesotsas on tehnoloogiakompaniid Raasukese arvates soosib riigi palgapoliitika keskpärasust (6) Välismaa Slovakkia ei pea end Kremli Trooja hobuseks ELis Steinmeierist võib saada presidendikandidaat (1) Moskva-visiitidest jäi väheks Arvamus Urmas Viilma vastus Olev Remsule: usuvabaduse kaitseks sõnavabadust kasutades (44) Teibi Torm ja Eve Eisenschmidt: mida on viimased kümme aastat hariduses muutnud? (2) Postimees 1889. aastal: kaela-murdev pilvekõrguselt maha kargamine Iisraeli ajakirjanik: probleem «pimedalt» lendavate Vene lennukitega tuleb lahendada (17) Päeva karikatuur: rongist julgem Juhtkiri: kas riigijuhtidel on liiga väike palk? (5) Andrus Karnau: maksta makse või mitte maksta (1) Neeme Korv: terve mõistuse tee kalmistule (3) Ardo Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit (9) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast Mäletate ikka, et venelasi pidi vihkama? Sport Läti imemees sõlmis võimsa lepingu Taani klubilt õppetunni saanud Tartu jääb Meistrite liigast eemale Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt? Küsimused seoses Eesti koondise koosseisuga Varrak: kahju, et mäng Permis tuleb nii vara Vollemeestel on kohustus alati võita Tarbija Maroko kui tänapäeva muinasjutt Tartu Lasteaia ehitus tõi tüli majja Väike Karu lõpetab lasteaedade pidamise Kõige paremad hotellid polegi pealinnas (2) Nagu kaks tilka vett – lasteaed ja Eesti Rahva Muuseum Vallavalitsus ei näe Soobile preemia maksmises vigu Uus lennuplaan teeb reisijarekordite sajule lõpu (1) Sadakond Tartu tantsijat hurmas Pihkvat Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vollemeestel on kohustus alati võita

3 min lugemist
Eesti võrkpallikoondis fänne tänamas. FOTO: TAIRO LUTTER / POSTIMEES

Neljandat korda Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääsemisest ühe võidu kaugusel olev Eesti võrkpalli rahvusmeeskond on meie suurtest pallimängukoondistest viimastel aastatel kahtlemata edukaim. Edu teatavasti ka kohustab. Kohustab eesmärke seadma, neid saavutama ja ebaõnnestumise korral ka aru andma. Ja kui ka poolel teel peaks midagi viltu vedama, on targutajaid ja parastajaid hulgi.

Nii juhtus ka kahe EM-valiksarja teise ringi turniiri ajal, kui Eesti mängis kehvalt ja sai mitu ootamatut kaotust. Hetkega tekkis arvamusi, et peatreener Gheorghe Creţu meetodid on valed ja vaja kohe välja selgitada, mis selle jama põhjuseks on. Kui aga teiste alade koondistel on pidevalt probleeme ja vähe tulemusi, siis on ka hukkamõist väiksem ja kõik on justkui kokkuleppel olukorraga rahul.

Tellijale Tellijale

«Suvaliste inimeste jutt mind ei kõiguta. Need, kes puusalt tulistades kritiseerivad, ilma, et oleks asjaga kursis, need teevad seda niikuinii,» kommenteerib vollekoondise kauaaegne kapten Kert Toobal. «Kui meil olnuks reptsept, kuidas käigu pealt asju muuta, oleksime seda ju teinud. Kui asjad lähevad sellises turniirisüsteemis nii-öelda pöörlema, siis on väga raske neid kiiresti korda saada. Kohe on järgmine mäng otsas,» räägib sportlane.

Teiste pallimängualade puhul selline kohustus puudub. Ja seda ei võeta endale ka vabatahtlikult kaela. Ei korvpallikoondis ega jalgpallikoondis hõika enamasti välja konkreetseid sihte kellegi alistamise ega finaalturniiridele jõudmise osas. Ikka räägitakse, et minnakse endast parimat andma, «võtame mäng korraga», «vaatame, kuidas välja tuleb», «läheme võitlema» või et käib sildade ehitamine ja ala ühiskonnaga tihedamalt sidumine ja kõige tähtsam on pidev areng.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto