Sisukord
Maailm
Tänane leht
07.10.2016
Eesti Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt (6) Avaldamata intervjuu, mida väärtustas president Ilves ametiaja alguses (1) Sportlased on täna algavaks Horse Show’ks valmis Äärmusluse ilminguid märgatakse üha rohkem (3) Hirm vangla ees sunnib ravivigu varjama (8) Majandus Brexit kolm kuud hiljem: nael põhjas, börs tipus Maailma parimate brändide eesotsas on tehnoloogiakompaniid Raasukese arvates soosib riigi palgapoliitika keskpärasust (6) Välismaa Slovakkia ei pea end Kremli Trooja hobuseks ELis Steinmeierist võib saada presidendikandidaat (1) Moskva-visiitidest jäi väheks Arvamus Urmas Viilma vastus Olev Remsule: usuvabaduse kaitseks sõnavabadust kasutades (44) Teibi Torm ja Eve Eisenschmidt: mida on viimased kümme aastat hariduses muutnud? (2) Postimees 1889. aastal: kaela-murdev pilvekõrguselt maha kargamine Iisraeli ajakirjanik: probleem «pimedalt» lendavate Vene lennukitega tuleb lahendada (17) Päeva karikatuur: rongist julgem Juhtkiri: kas riigijuhtidel on liiga väike palk? (5) Andrus Karnau: maksta makse või mitte maksta (1) Neeme Korv: terve mõistuse tee kalmistule (3) Ardo Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit (9) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast Mäletate ikka, et venelasi pidi vihkama? Sport Läti imemees sõlmis võimsa lepingu Taani klubilt õppetunni saanud Tartu jääb Meistrite liigast eemale Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt? Küsimused seoses Eesti koondise koosseisuga Varrak: kahju, et mäng Permis tuleb nii vara Vollemeestel on kohustus alati võita Tarbija Maroko kui tänapäeva muinasjutt Tartu Lasteaia ehitus tõi tüli majja Väike Karu lõpetab lasteaedade pidamise Kõige paremad hotellid polegi pealinnas (2) Nagu kaks tilka vett – lasteaed ja Eesti Rahva Muuseum Vallavalitsus ei näe Soobile preemia maksmises vigu Uus lennuplaan teeb reisijarekordite sajule lõpu (1) Sadakond Tartu tantsijat hurmas Pihkvat Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Steinmeierist võib saada presidendikandidaat

3 min lugemist
Saksamaa liidukantsler Angela Merkel ja välisminister Frank-Walter Steinmeier möödunud kuu keskel Berliinis valitsuskohtumisele saabumas. FOTO: SCANPIX

Järgmisel aasta veebruaris saavad sakslased uue presidendi, sest senine liidupresident Joachim Gauck teatas selle aasta suvel, et tema teiseks ametiajaks kandideerida ei kavatse.

Spekulatsioone Gaucki võimaliku järglase kohta on Saksa meedias olnud palju. Pikalt on peetud üheks tõenäoliseks variandiks Bundestagi praegust spiikrit Norbert Lammertit, kes kuulub kristlike demokraatide hulka (CDU), kuid üha rohkem hääli on hakanud kõlama hoopis praeguse välisministri toetuseks.

Tellijale Tellijale

Eile kirjutas Saksa ajakiri Spiegel, et välisminister Frank-Walter Steinmeier sobikski oma omaduste ja kogemustega hästi presidendiks, kuid seni on tema kahjuks rääkinud see, et ta kuulub sotsiaaldemokraatide (SPD) ridadesse.

Liidukantsler Angela Merkeli silmis on see asjaolu varem teinud Steinmeierist mõeldamatu kandidaadi, kuid Spiegeli hinnangul võib ta aja möödudes sellest lõpuks mööda vaadata.

Gaucki kingi on raske täita, sest teda hindavad ühtviisi nii rahvas kui ka poliitikud. Mais tehtud küsitluse järgi oli kunagise Ida-Saksa inimõigusaktivisti ja luteri pastori Gauckiga rahul või väga rahul tervelt 76 protsenti vastanuist.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto