Sisukord
Jalgpall
Tänane leht
07.10.2016
Eesti Keskerakonna juubeliaastast sai rutakas partei ülevõtt (6) Avaldamata intervjuu, mida väärtustas president Ilves ametiaja alguses (1) Sportlased on täna algavaks Horse Show’ks valmis Äärmusluse ilminguid märgatakse üha rohkem (3) Hirm vangla ees sunnib ravivigu varjama (8) Majandus Brexit kolm kuud hiljem: nael põhjas, börs tipus Maailma parimate brändide eesotsas on tehnoloogiakompaniid Raasukese arvates soosib riigi palgapoliitika keskpärasust (6) Välismaa Slovakkia ei pea end Kremli Trooja hobuseks ELis Steinmeierist võib saada presidendikandidaat (1) Moskva-visiitidest jäi väheks Arvamus Urmas Viilma vastus Olev Remsule: usuvabaduse kaitseks sõnavabadust kasutades (44) Teibi Torm ja Eve Eisenschmidt: mida on viimased kümme aastat hariduses muutnud? (2) Postimees 1889. aastal: kaela-murdev pilvekõrguselt maha kargamine Iisraeli ajakirjanik: probleem «pimedalt» lendavate Vene lennukitega tuleb lahendada (17) Päeva karikatuur: rongist julgem Juhtkiri: kas riigijuhtidel on liiga väike palk? (5) Andrus Karnau: maksta makse või mitte maksta (1) Neeme Korv: terve mõistuse tee kalmistule (3) Ardo Hansson: Eesti majandus ei vaja eelarvepoliitilist stiimulit (9) Kultuur Kultuuri lühiuudiseid Kivirähk kirjutas lihtsa loo, mida tasub vaadata juba Merle Palmiste ja Piret Raugi pärast Mäletate ikka, et venelasi pidi vihkama? Sport Läti imemees sõlmis võimsa lepingu Taani klubilt õppetunni saanud Tartu jääb Meistrite liigast eemale Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt? Küsimused seoses Eesti koondise koosseisuga Varrak: kahju, et mäng Permis tuleb nii vara Vollemeestel on kohustus alati võita Tarbija Maroko kui tänapäeva muinasjutt Tartu Lasteaia ehitus tõi tüli majja Väike Karu lõpetab lasteaedade pidamise Kõige paremad hotellid polegi pealinnas (2) Nagu kaks tilka vett – lasteaed ja Eesti Rahva Muuseum Vallavalitsus ei näe Soobile preemia maksmises vigu Uus lennuplaan teeb reisijarekordite sajule lõpu (1) Sadakond Tartu tantsijat hurmas Pihkvat Inimesed pääsevad peagi Ööbikupessa (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kas ka koondist võiks aidata Arbeiteri-efekt?

4 min lugemist
  • Eesti - Gibraltari kohtumine algab täna Lillekülas kell 21.45!
  • Tegemist on Martin Reimi debüütmänguga Eesti koondises!
  • Eesti mängib tõenäoliselt skeemiga 4-2-3-1!
Eesti jalgpallikoondise peatreener Martin Reim inspekteerimas hoolealuste eilset trenni. FOTO: Tairo Lutter

Pallimängude puhul on tihti tavaks, et kehvade soorituste korral peab selle eest oma tööga maksma peatreener. Nii läks hiljuti ka Eesti jalgpallikoondisega. Täna teeb debüüdi rahvusesinduse juhendajana Martin Reim, kes ise kandis mängijana koondisesärki rekordilised 157 korda. 

Tellijale Tellijale

Arvestades, et Eesti koondise esitused on viimasel ajal liikunud allamäge, oodatakse Reimilt nüüd uut tõusu. Ajalugu on näidanud, et tihtipeale ongi treenerivahetus toonud endaga kaasa tulemuste ja mängupildi kiire paranemise. Asjaosalised on seejuures ise tihtipeale kidakeelsed, märgitakse, et lühikese ajaga ei ole võimalik suur midagi muuta.

Tegelikult on ju loomulik, et treenerivahetus automaatselt ühegi jalgpalluri mängijaoskusi otsekohe ei paranda. Olulisem on siinjuures vaimne poolt. Uue juhendajaga tuleb kaasa värske tuuleiil, mis aitab senised mured tagaplaanile lükata ja tuua tagasi mängurõõmu.

Seda sära ongi Reim alates peatreeneriks saamisest püüdnud mängijatesse süstida. Esmalt neid koduklubides külastades, alates esmaspäevast aga igapäevastes trennides ja kogunemistel.

Mängijatesse uue võitlusinnu sisendamisest on sel aastal on olemas positiivne näide ka Eestist. Klubijalgpallis mullu Eesti meistriks tõusnud FC Flora ei saanud tänavu oma mängu kuidagi käima. Kui mullu räägiti florakate tüüri juures olnud Norbert Hurdast kui ühest võimalikust järgmisest Eesti koondise peatreenerist, siis mullune lust oli kevadeks mängust kadunud.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto