Läti imemees sõlmis võimsa lepingu

1 min lugemist
Kristaps Porzingis (paremal). FOTO: SCANPIX

Üks NBA parimaid noori korvpallureid Kristaps Porzingis sõlmis sponsorlepingu Saksamaa sporditarvete tootja Adidasega. Sõltuvalt sellest, kui edukalt 221 cm pikkusel lätlasel New York Knicksi särgis läheb, hakkab ta Adidaselt saama kolm kuni kuus miljonit dollarit aastas.

Tellijale Tellijale

Ükski eurooplasest korvpallur pole varem nii tulusale ketsilepingule alla kirjutanud. Seni oli Porzingisel diil Nikega, kes maksis talle eelneval neljal aastal kokku 100 000 dollarit. Nikel on õigus kuni oktoobri keskpaigani pakkuda Porzingisele samu tingimusi, aga USA firma seda võimalust suure tõenäosusega ei kasuta.

Kuigi üldiselt ei kipu korvpallifännid suurte äärte ja tsentrite jalatseid eriti ostma, loodab Adidas, et Porzingisest saab positiivne erand. Tema kasuks töötavad New Yorgis mängimine, hea inglise keel, huumorisoon ja suhtlemisoskus. Särgimüügi edetabelis lõpetas ta oma esimese NBA hooaja koguni neljandana. «Päris» oma korvpallijalatsi saamiseks peab Porzingis siiski kõvasti vaeva nägema, näiteks on üks lepingu tingimusi pääsemine NBA tähtede mängu algviisikusse.

06.10.2016 08.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto