P, 4.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mulgimaa pealinnas pakkus presidendist rohkem elevust Evelin

Ketlin Beljaev
Mulgimaa pealinnas pakkus presidendist rohkem elevust Evelin
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fotomeenutus 2011. aasta augustist - president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves  Ärma talus korraldatud üritusel, kus üle saja koka, taluniku ja restoranipidaja arutas Eesti toidu tuleviku üle.
Fotomeenutus 2011. aasta augustist - president Toomas Hendrik Ilves ja Evelin Ilves Ärma talus korraldatud üritusel, kus üle saja koka, taluniku ja restoranipidaja arutas Eesti toidu tuleviku üle. Foto: Elmo Riig / Sakala

Veel viimaseid päevi Eesti Vabariigi presidendi ametis olevat Toomas Hendrik Ilvest on Abja-Paluojal elavad inimesed näinud nii kohalikus Konsumis kui ka saateautodega Ärma talu poole kihutamas. Suurema jälje on sealsete inimeste mällu aga jätnud endine presidendiproua.

Kirikupoes Vikerkaar töötav Thea Suvi ütles, et nende poodi president ega tema proua ei sattunud,küll aga nägi ta neid vahel toidupoes. «Elevust ikka tekitas, kui elas siinsamas,» lausus naine. Suve sõnul on kindel see, et president tegi Abja kogu Eesti jaoks kuulsamaks. Enim jääb talle aga meelde hoopis ametist lahkuva presidendi eksabikaasa Evelin.

«Seda kergliiklusteed, mis meil siit läheb, nimetatakse Evelini teeks, sest ta sõitis seal rulluiskudega,» rääkis Thea Suvi. Presidendiprouat nähti tihti ka Mulgi Kõrtsis söömas. Kuigi Evelin ise kirikupoes riietejahil ei käinud, oli mõni klient käinud neilt otsimas sellist salli, nagu oli Evelinil kaelas näinud.

Märksõnad
Tagasi üles