Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2020
Osula tarkvarafirma vallutab Aafrika ja Ameerika (2) Eesti Noor hooldekoduelanik: meditsiin hoiab elus neid, kes kunagi elama ei hakka (1) Riigikogu uurib vesinikuenergeetikat (2) Seksuaalsuhe õpilasega viis õpetaja kohtu alla (4) Mälestades Eesti tanki nimega Külli Majandus Yandex.Taxi kavatseb jätkata tegevusloata Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Välismaa Bloomberg ostis koha USA presidendivalimistel Vene aktivist pani seksiskandaaliga Macroni partei kõikuma Vene humanitaarteadused on rahastamisreeglite tõttu tupikseisus Arvamus Marek Strandberg: miljonilinn Tallinn (9) Andres Herkel: aga Venemaa valmistub sõjaks (9) Vilja Kiisler: ajuvabadus ei tähenda sõnavabadust (5) Juhtkiri: elukvaliteet ja surm (1) Aivar Pau: jagamismajanduse ämber (1) Meie Eesti Kadri Tammepuu: lahendusi perearstide nappusele Asendusarstid päästavad päeva Kultuur Eesti kunst saab erakordse võimaluse Eesti kaasaegsele kunstile on omane väga tugev eksperimentaalsus Kui kirest kasvab katastroof Ühe soovi täitumine Sport Euroopa võrkpallijuhiks pürgiv Pevkur: mõnes suurriigis pole vollet sisuliselt olemas PM Skopjes ⟩ Korvpallifännid mäletavad hirmsat sauna, kuid usuvad nüüd võitu Tarbija Rimi muutis kilekotid tasuliseks kriitika ja konkurentide kiuste Reis Somaalimaa – riik, mida pole olemas Maa Elu Nädala mõte: lapsed metsa (1) Arst maainimeste tervisest: ülekoormuse hind on tervise kadu või siitilmast enneaegne lahkumine Kaitsealuste maade riigile ostmise järjekord lüheneb jõudsalt Teadlane, kes kinkis meile magusama sõstra Palgitöö käsiraamat aitab kooliraha kokku hoida Halba ventilatsiooni saab parandada Mis toimub meie ilmaga? Tatrapliinid lõhetartariga kodumaa sünnipäevaks Salatikasvataja püüab öösel rohkem pilku kui päeval Olukord Peipsil: kõik teevad hirmsasti tööd, aga raha ei teeni keegi Tartu Teatripublikut kimbutab parkimiskitsikus Kuldsete tammelehtedega medali pälvinud päästja riputab vooliku varna Marja tänava kõnniteedel laiutavad autod Tartu ettevõtlusosakonna juhataja läheb pensionile Keskkonna­hoidlikkust järgides võib sattuda rohepesu ohvriks Triin Lellep salvestas Eestile mõeldes loitsulise video Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1995. aastal: siseministri nõunik tunnistas end poliitiliste vestluste salvestajaks

1 min lugemist
Vilja Toomast. FOTO: Tairo Lutter

Siseminister Edgar Savisaare nõunik Vilja Laanaru tunnistas eile avalikkusele, et poliitikute vestlustest tehtud avalikud salvestused, millel on üheks tegelaseks alati Edgar Savisaar, tegi Vilja Laanaru. Laanaru avaldust ei usu ei opositsioon ega Koonderakonna fraktsiooni esimees Mart Siimann. Vilja avaldust ei usu ka tema ema.

Laanaru kinnitas oma avalduses, et Savisaar polnud lindistustest teadlik ning kuulis nendest alles pärast SIAs kaks nädalat tagasi toimunud läbiotsimist. Savisaare kauaaegne abi ütles BNSile, et lindistas Savisaare kõneluse Indrek Kannikuga ning vestlusringi, kus osales Siim Kallas. Laanaru väitis, et tahtis kõneluste autentset sisu säilitades kaitsta Savisaart provokatsioonide eest. Küsimusele kuidas leiti lindistus eraturvafirmast SIA vastas Laanaru, et laenas SIA aparatuuri.

Kaitsepolitsei peadirektor Jüri Pihl väitis eile Postimehele, et uurimisel selgunud objektiivne pilt lubab kahelda Laanaru ülestunnistuses.

Vilja Laanaru ema Evi Laanaru Võru Vaabina külast ütles eile Postimehele telefoni teel, et oma tütrest küll ei usu, et just tema tütar on need kõnelused salvestanud või tegelenud sellist laadi nuhkimisega. «Eks ta võta nüüd Savisaare süü endale. Ega ma tea ka, kas Savisaar süüdi on. Eks seda pea veel uurima. Kuid Vilja küll süüdi ei ole,» rääkis ta.

11.10.1995

Seotud lood
19.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto