Sisukord
Jalgpall
Postimees
11.10.2016
Eesti Ülemistel kaevatakse raudtee alla trammitunnelit Soome juhiloa vahetamine nõuab rahvusvahelist pingutust (1) Opositsioon ei taha Partsi kontrollikotta lubada Ossinovski: astusime sammu tagasi, sest koht ei saa tühjaks jääda (2) Laps jäi kraavi vajunud traktori alla Roolijoodikute karistused muutuvad karmimaks Vitsur mõtleb Kennedy kombel Kübar panustab armsasse valdkonda Ilvesed lahkusid Kadriorust helesinise Cadillaciga Vallapoliitiku ühingute nimed viitavad Natsi-Saksamaale Terviseportaali on kantud olematud arstivisiidid Sügis näitab oma värvikirevat palet Eesti teadlaste abiga leiti Michael Jacksoni nahahaigust põhjustavad geenid Majandus Nobeli majanduspreemia tõi lepinguteooria Norralasest spordirõivaste tootja ehitab Pärnusse uue tehase Välismaa Presidendidebati muljed: Hillary ei esinda mind, aga Trump on liiga bravuurikas Trump läks teleekraanil otserünnakule Leedu parlamendivalimiste esimene voor läks skandaalide saatel Keskkonnakaitsja: Venemaale tuleb maailma suurim tuumajäätmete hoidla (3) Arvamus Lugeja kiri: Rail Baltic soodsamalt ja vähem valulikult (2) Ahto Lobjakas: unistus Rail Estonicast (9) Erik Prozes: sõnum Kersti Kaljulaidile ja tema seniteadmata avalike suhete nõunikule (3) Juhtkiri: musta pori näkku Ameerika moodi (1) Postimees 1995. aastal: siseministri nõunik tunnistas end poliitiliste vestluste salvestajaks Jarmo Mäkelä: Soome, «paha maa» Kultuur Blairi nõid jäi jälle leidmata Suur tõe kujutaja lahkus Eesti koomikute edetabel (1) Sport Milline võiks olla jalgpallikoondise nägu lähiaastatel? See, mis klubile keelatud, on kohtunikele lubatud Võidusõidusari, mis päästab planeeti Surmasuust Hawaii Ironmani finišisse Nadal ja Federer 13 aasta jooksul esimest korda esinelikust väljas Tartu Katoliku kirik lubab tondilossi ohutuks muuta Töötukassa uue kontori leidmine on paras pähkel Ihastes käib hiline heinategu Fotograaf jäädvustas maju ja elu sajandivanuses Karlovas Koolitund lavalaudadel võttis võhmale Loomad väärivad lugupidamist Meelelahutus Koomiks Sudoku

Milline võiks olla jalgpallikoondise nägu lähiaastatel?

3 min lugemist
Mattias Käit (paremal) Eesti koondise särgis koos Karol Metsaga. FOTO: Tairo Lutter

Kui paluda mõnel aeg-ajalt jalgpalli jälgival inimesel nimetada mõned välisklubides mängivad Eesti jalgpallurid, kõlavad esimestena kohe Ragnar Klavani ja Konstantin Vassiljevi nimed. Kui aga edasi uurida, siis hakatakse pakkuma Sergei Pareikot, Raio Piirojat, Joel Lindperet ning ehk ka Andres Operit. Samas teab iga tõsine vutisõber, et nimetatud nelik on juba mõnda aega tagasi vutisaapad varna riputanud, neist viimane juba 2014. aastal.

Tellijale Tellijale

Praeguseks on Eesti jalgpallikoondis jõudnud olukorda, kus põlvkonnavahetusega koosseisu kerkinud mehed ei ole jõudnud end veel mängida laiema publiku teadvusesse. Kui inimeste teadlikkus koondises mängivatest meestest on madal, siis kindlasti mõjutab see ka huvi võistkonna tegemiste vastu.

Kuna viimastel aastatel on mitmed pikaaegsed koondise tugitalad enda karjääri lõpetanud, siis on praegu käes aeg uute meeste esiletõusuks mitte ainult mänguliselt vaid ka laiemalt ehk Klavani ja Vassiljevi kõrvale peaksid kerkima ka teised nö esindusnäod.

Keda laiem avalikkus tavaliselt teab? 1) koondise kaptenit (praegu Klavan, varem Piiroja), 2) koondises väravaid löövaid mehi (praegu Vassiljev, varem Oper), 3) koondises liidrikoormat kandnud mängijaid (kõik eelpool nimetatud mehed), 4) säravat ja publikut köitvat klubikarjääri tegevaid koondislasi (praegu Klavan, varem Pareiko, Lindpere, Oper), 5) emotsionaalseid ja kompromissituid võitlejaid väljakul (Piiroja, Lindpere, Pareiko), 6) Eesti koondise puhul ka pikaaegset esiväravavahti (Pareiko).

10.10.2016 12.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto