Sisukord
Jalgpall
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (6) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (13) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit (1) Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (6) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Milline võiks olla jalgpallikoondise nägu lähiaastatel?

3 min lugemist
Mattias Käit (paremal) Eesti koondise särgis koos Karol Metsaga. FOTO: Tairo Lutter

Kui paluda mõnel aeg-ajalt jalgpalli jälgival inimesel nimetada mõned välisklubides mängivad Eesti jalgpallurid, kõlavad esimestena kohe Ragnar Klavani ja Konstantin Vassiljevi nimed. Kui aga edasi uurida, siis hakatakse pakkuma Sergei Pareikot, Raio Piirojat, Joel Lindperet ning ehk ka Andres Operit. Samas teab iga tõsine vutisõber, et nimetatud nelik on juba mõnda aega tagasi vutisaapad varna riputanud, neist viimane juba 2014. aastal.

Tellijale

Praeguseks on Eesti jalgpallikoondis jõudnud olukorda, kus põlvkonnavahetusega koosseisu kerkinud mehed ei ole jõudnud end veel mängida laiema publiku teadvusesse. Kui inimeste teadlikkus koondises mängivatest meestest on madal, siis kindlasti mõjutab see ka huvi võistkonna tegemiste vastu.

Kuna viimastel aastatel on mitmed pikaaegsed koondise tugitalad enda karjääri lõpetanud, siis on praegu käes aeg uute meeste esiletõusuks mitte ainult mänguliselt vaid ka laiemalt ehk Klavani ja Vassiljevi kõrvale peaksid kerkima ka teised nö esindusnäod.

Keda laiem avalikkus tavaliselt teab? 1) koondise kaptenit (praegu Klavan, varem Piiroja), 2) koondises väravaid löövaid mehi (praegu Vassiljev, varem Oper), 3) koondises liidrikoormat kandnud mängijaid (kõik eelpool nimetatud mehed), 4) säravat ja publikut köitvat klubikarjääri tegevaid koondislasi (praegu Klavan, varem Pareiko, Lindpere, Oper), 5) emotsionaalseid ja kompromissituid võitlejaid väljakul (Piiroja, Lindpere, Pareiko), 6) Eesti koondise puhul ka pikaaegset esiväravavahti (Pareiko).

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto