T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele

Peeter Langovits
, fotograaf
Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Heategevusliku kontsert «Eluviisid» 13. oktoobril Estonia Kontserdisaalis.
Heategevusliku kontsert «Eluviisid» 13. oktoobril Estonia Kontserdisaalis. Foto: Peeter Langovits

Hea muusika ja tuntud esinejad on kontsertide ja salvestustega sageli aidanud koguda raha loodusõnnetustes, epideemias, näljahädas või muudes katastroofides kannatanute toetuseks. Selline heategevusvõimalus oli moes enne sõda, kuid taasiseseisvunud Eestis polnud veel uut hoogu saanud.

Kohe meenus Enelin Meiusi, kes soovis oma heategevusprogrammiga  toetada leukeemiahaigeid lapsi, kuid kahjuks lõppes suurelt plaanitu 1994. aastal fiaskoga. 1996. aasta mais alustas Eesti Vähiliit oma projektiga «Tugevam aitab nõrgemaid» vähihaigete toetuseks, et selle abil heategevus taas ausse tõsta. Nad seadsid sihiks koguda raha haiguse ärahoidmiseks ja panna alus kaugele arenenud vähiga haigete toetuseks mõeldud nn hospiits-ravisüsteemile. Projekt kulmineerus 7.–13. oktoobrini esimest korda Eestis korraldatud vähinädalaga, mille käigus tutvustati vähi põhjuseid ja ravivõimalusi, seejuures rõhutades, et varakult avastatud haiguse ravi on tõhusam. Nädal tipnes heategevuskontserdiga «Eluviisid» 13. oktoobril Estonia kontserdisaalis. Ürituse patroon oli president Lennart Meri.

Tuhandekrooniseid kontserdipileteid, mis kehtisid kahele, osteti ligi 250.

Tagasi üles