R, 2.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riigikohus andis tuulikuvaidluses õiguse kohalikule elanikule

Liis Velsker
, reporter
Riigikohus andis tuulikuvaidluses õiguse kohalikule elanikule
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Hanilas maakodu omav Reet Raukas seljatas riigikohtus Esivere tuulepargi omaniku Skinest Energia.
Hanilas maakodu omav Reet Raukas seljatas riigikohtus Esivere tuulepargi omaniku Skinest Energia. Foto: Jaanus Lensment

Riigikohus rahuldas eile Pärnumaa Varbla valla elaniku Arne Albergi kaebuse ning tühistas Tamba tuulegeneraatorite ehitus- ja kasutusload, kuna püstitatud tuulikud olid tunduvalt kõrgemad, kui oli ette nähtud detailplaneeringus.

Vaidlus Albergi, Varbla vallavalitsuse ja Tamba-Mäli tuuleelektrijaama rajanud ja arendava ettevõtte Tuuleenergia OÜ vahel algas 2013. aastal. Vaidlustatud ehitusload on vald väljastanud aastatel 2006 ja 2012.

Riigikohtu halduskolleegium märgib otsuses, et tuulikutüübi muutmine iseenesest ei ole õigusvastane, kui sellega ei kahjustata avalikku huvi või kolmandate isikute õigusi. Praegusel juhul muudeti aga peale tuulikutüübi ka mitut muud parameetrit, sealhulgas tuulikute kõrgust. Nii on detailplaneeringus lubatud 85 meetri asemel ehituslubades lubatud kõrgusena kirjas 149,5 meetrit.

Märksõnad
Tagasi üles