Sisukord
Auto
Tänane leht
15.10.2016
Eesti Majanduse lühiuudised Mälumäng Omastamises süüdistatav raamatupidaja astus kohtu ette (1) Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti lühiuudised Sõnasõda Reformierakonnas: Kallas nõuab süüdistuste arutamist juhatuses Vaheperiood riigikaitses: mida saame, teeme ära (20) Kõik presidendid on olnud kimpus kinnisvaraga (2) ERMi esimesed nädalad ületavad prognoosi (3) Majandus Eesti professor: Samsungi äparduse taga on tootjate võidujooks Majanduse lühiuudised Tasakaal töö ja palve vahel Välismaa ELi liidrid kahtlevad nn pehme Brexiti võimalikkuses Naeratuste maa leinab kuningat Elupõletajast prints viivitab troonile asumisega Šotimaa esitab uue referendumiplaani (1) Raha jalaga segada: Tai kuningapere on maailma rikkamaid Arvamus Postimees 1994. aastal: Laimons Raudsepp meenutab Soome koondise külastuskäiku: mul oli Eesti pärast häbi Juhtkiri: Ärmagate’i õppetunnid (14) EKI keelekool. Argo Mund: mesimumm (1) Rein Veidemann: kummardamiseni! Soolane supp à la Ärma Peeter Langovitsi tagasivaade: ühine toetus nõrgematele Parts, raisk! (7) Troonipärija pisarad Nobeli suudlus Juudale Neeme Korv: mis saab Tallinnast? (4) Kaire Uusen: kes on kuulsaim surnud eestlane? (4) Kultuur Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Vastalisi mõistujutte Venemaalt Nädala plaat. Klassikaline Warpi plaat Aja auk. Heroiini õied Bob Dylani müradest ja mõradest autoriteet Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Sport Tänak lõpetas raske rallipäeva üheksandana Võidu nimel peab raha kulutama targalt Puhtaid suusariike jääb aina vähemaks (1) Kalamehed ja postitantsijad tahavad olümpiale AK Jürgen Rooste looming nagu takjatihnik Urve Eslas: kolm kohtumist Valge Maja lähedal Vastalisi mõistujutte Venemaalt Eesti kultuuri täheatlas: eesti filoloogia sünd Rein Veidemann: kummardamiseni! Aja auk. Heroiini õied Küsimused lollide klubile Kas teadus on ainult rikaste privileeg? Kas kõik oleks teisiti, kui kõik oleks teisiti? Hanno Ojalo: legendaarne Tehumardi öölahing (2) Viimane praam Hiiumaale Tere, Kersti Kreeka tähistab triumfi Pavel Lobkov: valitsus ei aita kedagi, kui inimesed oma õiguste eest ei seisa (1) Vana kuld: Kalaranna fordi viimased päevad (1) Arter Eesti kalamehed põgenesid orkaani eest Nelli Kalikova: armastus ravib kõige paremini Unenäos näeme iseennast, ei midagi enamat Peidus pinna all Andrus Ansip: rahva kannatust ei tahaks enam proovile panna (6) Särtsu šokolaadist «Ma tahaksin Donald Trumpi näkku lüüa!» (2) Autolugu. Renault Scenic: Tagasi troonile Kuidas preili Eestist neiu Estonia sirgus ehk Kuidas armastuse wabariigist vabaarmastuse riik sai Moenädala maiuspalad Kired Eesti moeköögis Kui asfalt linnas ei sula… Reisile teiega 760 kilomeetrit tuule ja vihmaga väntamist heategevuse nimel Reportaaž sünnituselt: elu ilusaimat hetke simuleerides Hunt karjas Kuvarite kuumad kurvid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Autolugu. Renault Scenic: Tagasi troonile

3 min lugemist
FOTO: tootja

Verivärsked Renault Scénic ja Grand Scénic on uhked sõjarüüd selga tõmmanud ja valmis linnadžiipidele vastu astuma. Kas valdused ja au õnnestub tagasi võtta, selgub uuel aastal, kui Scénicud müüki jõuavad.

Tellijale Tellijale

Miljonite meelest on pandad jube nunnud. Nunnud küll, aga kipuvad välja surema. Euroopa autoilmas on viimaste aastatega vaakunud vaata et väljasuremise äärele mahtuniversaalid. Kui Renault Scénic kakskümmend aastat tagasi müügile tuli, oli linnamaasturite buum veel ees ning publik tõttas toona müügisalongidest mahtuniversaale nõudma. Scénicu tähtsust Renault’ portfellis on raske üle hinnata – 1997. aastal kuulutati ta Euroopa aasta autoks, kokku on Scénicut müüdud viis miljonit ning see kõik on Prantsuse autotootjale toonud sisse kenakese kopika.

Nüüd on ajad muutunud. Linnadžiibid ruulivad. Mahtuniversaalide seis on sealmaal, et kevadisel Genfi autonäitusel uut, neljanda põlvkonna Scénicut esitledes ütles Renault’ kujustuspealik, hollandlane Laurens van den Acker, et kui ka uus Scénic ei müü, siis ongi segmendil aeg välja surra. Karm avaldus. Uue mahtuniversaali kujustusest on välja pigistatud kõik, mis võimalik. Seisin minagi Genfis uustulnuka ees ja pööritasin kolleegidega silmi – 20-tollised veljed? Standardis? Kas tõesti?

14.10.2016 17.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto