Sisukord
Välismaa
Tänane leht
13.10.2016
Eesti Parts peab kontrollikotta tööle saamiseks läbi käima katsumuste tee Vastne tee vajab remonti PPA asub looma transkriptsiooni tarkvara Õiguskantsler laidab konstitutsioonikohtu loomise mõtet Sõit luurelennukiga on nagu kõrgtehnoloogiline lõbustuspark Unistus ühtsusest – kongressi järel on SRR* asemel SSRR* (2) Maaklerite salajane andmebaas sattus uurimise alla (2) Majandus Maagia või kuritegu: paljastumas on Eesti läbi aegade suurim idupettus (10) Telefonide väljavahetamine ei aidanud Välismaa Saksamaa lõpetab ELi migrantide lahke toetamise Saksamaal rünnakut plaaninud süürlast aitasid tabada kaasmaalased Eesti ei soovi uusi pabertiigreid Makedooniat ootab detsembri alguses tõehetk Kool annab Keenia lapspruutidele vabaduse Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi Arvamus Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada! (4) Aivar Voog, Katrin Männaste, Julia Aru: kuidas me soomlaste eeskujul vodkaturistideks hakkasime Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st? (4) Juhtkiri: paber kannatab kõike Aivar Aotäht: tahan maksta rändluse eest (2) Postimees 1905. aastal: kas rahva hääl maksab? Päeva karikatuur: EASi rahamägede saatus Kultuur Healoomulise hedonismi sümptomid Kirjandus kui pettus – Elena Ferrante lugu Kas Ott Sepp ajas oma uue huumorikavaga publiku naerma? Sport Naisepeksjast jääpurjetaja juhib koos isaga alaliitu (2) Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata (1) Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu Ükskõikne MM naftariigi kõrbekuumuses Tarbija Päiksepaneelid asendavad metsatallu viivad elektriliinid Päiksejaamaga metsatalus jääb petrooleumilamp jõude seisma Tartu Raekoja uued kellad jõudsid Tartusse Rasmus Mägi ja Mika Keränen jätsid maha pronksist jäljed Töötukassa lubab: vastse büroo raske uks hakkab kergemalt käima (8) Konrad Mäe saladuses hoitud maalid said avalikuks Kas bussihange on kooskõlas tehnoloogia arenguga? (1) Ülenurme ehitab kitsa kooli suuremaks Kahe õnnetuvõitu tartlase kõrval mängib uues filmis peategelast Tartu ise Vanamutiks kehastumine apteegis käis suurema vaevata Härma kool tegi poistest inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi

3 min lugemist
Paul Ryanil on põhust olla mõtlik. Skandaalne miljardär Donald Trump on viinus tema erakonna kriisi. FOTO: AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja spiikril Paul Davis Ryanil (46) ei ole praegu kerged ajad. Vabariiklaste juhtpoliitik andis äsja mõista, et ei plaani oma erakonna skandaalset presidendikandidaati Donald Trumpi enam kaitsta. Poliitik ja tema partei on nüüd kahe tule vahel: Trumpi ei saa täiesti üle parda heita, ent samas määrib miljardär oma väljaütlemiste ja käitumisega erakonna mainet.

Tellijale Tellijale

Ryani mure on ilmne: kui lasta aina ahenevate võidulootustega Trumpil veel kaua märatseda, siis tõmbab kandidaat endaga koos vee peale kõigile, kes tema läheduses. Targem on pühenduda sellele, et vabariiklaste kontroll püsiks vähemalt kongressis. «Spiiker keskendub järgmisel kuul ainuüksi sellele, et kaitsta meie kongressienamust,» vahendas meediale Ryani kõneisik AshLee Strong.

Trump ei hoidnud oma reaktsiooni Twitteris vaka all. «Ryan on nõrk ja vilets juht,» teatas ta. Oluline nüanss peitub selles, et ehkki Ryan jättis Trumpi ilma oma kaitsest, ei võtnud ta tagasi ametlikku heakskiitu tema kandidatuurile.

12.10.2016 14.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto