Sisukord
Sport
Tänane leht
13.10.2016
Eesti Parts peab kontrollikotta tööle saamiseks läbi käima katsumuste tee Vastne tee vajab remonti PPA asub looma transkriptsiooni tarkvara Õiguskantsler laidab konstitutsioonikohtu loomise mõtet Sõit luurelennukiga on nagu kõrgtehnoloogiline lõbustuspark Unistus ühtsusest – kongressi järel on SRR* asemel SSRR* (2) Maaklerite salajane andmebaas sattus uurimise alla (2) Majandus Maagia või kuritegu: paljastumas on Eesti läbi aegade suurim idupettus (10) Telefonide väljavahetamine ei aidanud Välismaa Saksamaa lõpetab ELi migrantide lahke toetamise Saksamaal rünnakut plaaninud süürlast aitasid tabada kaasmaalased Eesti ei soovi uusi pabertiigreid Makedooniat ootab detsembri alguses tõehetk Kool annab Keenia lapspruutidele vabaduse Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi Arvamus Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada! (4) Aivar Voog, Katrin Männaste, Julia Aru: kuidas me soomlaste eeskujul vodkaturistideks hakkasime Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st? (4) Juhtkiri: paber kannatab kõike Aivar Aotäht: tahan maksta rändluse eest (2) Postimees 1905. aastal: kas rahva hääl maksab? Päeva karikatuur: EASi rahamägede saatus Kultuur Healoomulise hedonismi sümptomid Kirjandus kui pettus – Elena Ferrante lugu Kas Ott Sepp ajas oma uue huumorikavaga publiku naerma? Sport Naisepeksjast jääpurjetaja juhib koos isaga alaliitu (2) Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata (1) Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu Ükskõikne MM naftariigi kõrbekuumuses Tarbija Päiksepaneelid asendavad metsatallu viivad elektriliinid Päiksejaamaga metsatalus jääb petrooleumilamp jõude seisma Tartu Raekoja uued kellad jõudsid Tartusse Rasmus Mägi ja Mika Keränen jätsid maha pronksist jäljed Töötukassa lubab: vastse büroo raske uks hakkab kergemalt käima (8) Konrad Mäe saladuses hoitud maalid said avalikuks Kas bussihange on kooskõlas tehnoloogia arenguga? (1) Ülenurme ehitab kitsa kooli suuremaks Kahe õnnetuvõitu tartlase kõrval mängib uues filmis peategelast Tartu ise Vanamutiks kehastumine apteegis käis suurema vaevata Härma kool tegi poistest inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata

5 min lugemist
Mihkel Mardna. FOTO: Toomas Huik

«Et asi oleks selge: mina olen sada protsenti dopinguainete tarvitamise vastu, ja kui reeglid on kokku lepitud, tuleb neist kinni pidada. Küll aga võime arutleda selle üle, kas need reeglid on mõistlikud või mitte,» sõnab üks Eesti tuntumaid spordiarste Mihkel Mardna. 

Tellijale Tellijale

Üheksakümnendate lõpul ja kahetuhandete alguses juhtis Mardna Eesti Antidopingu Keskust, mis oli praegu Eestis dopinguvastase võitlusega tegeleva sihtasutuse Eesti Antidoping eelkäija. Rio olümpial tegutses ta Eesti koondise peaarstina ning dopinguvastase võitlusega seotud probleemid on talle hästi tuttavad.

Mardna ei karda välja ütelda, et näiteks tänavune nii-öelda moedopinguaine meldoonium, nagu ka mõni teine aine, ei peaks kuuluma keelatud ainete nimekirja, sest rahvusvahelises kirjanduses pole ta leidnud ühtegi artiklit, mis tõestaks selle olulist mõju saavutusvõime parandamisele.  

«Dopinguvastase võitluse algne idee oli kaitsta sportlase tervist. Tänaseks on dopinguvastase võitluse fookus muutunud ja sellest on saanud isegi majandusharu. Laboritel ja inimestel on avanenud võimalus sellega väga hästi teenida,» sõnab Mardna. «Tegelikult tuleks taas esile tõsta sportlaste tervise kaitse ning keelatud ainete nimekirjas peaks olema: peptiidhormoonid, anaboolsed steroidid, psühhotroopsed ained. Kõik! See lihtsustaks mängu.»

12.10.2016 14.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto