Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.10.2016
Eesti Parts peab kontrollikotta tööle saamiseks läbi käima katsumuste tee Vastne tee vajab remonti PPA asub looma transkriptsiooni tarkvara Õiguskantsler laidab konstitutsioonikohtu loomise mõtet Sõit luurelennukiga on nagu kõrgtehnoloogiline lõbustuspark Unistus ühtsusest – kongressi järel on SRR* asemel SSRR* (2) Maaklerite salajane andmebaas sattus uurimise alla (2) Majandus Maagia või kuritegu: paljastumas on Eesti läbi aegade suurim idupettus (10) Telefonide väljavahetamine ei aidanud Välismaa Saksamaa lõpetab ELi migrantide lahke toetamise Saksamaal rünnakut plaaninud süürlast aitasid tabada kaasmaalased Eesti ei soovi uusi pabertiigreid Makedooniat ootab detsembri alguses tõehetk Kool annab Keenia lapspruutidele vabaduse Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi Arvamus Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada! (4) Aivar Voog, Katrin Männaste, Julia Aru: kuidas me soomlaste eeskujul vodkaturistideks hakkasime Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st? (4) Juhtkiri: paber kannatab kõike Aivar Aotäht: tahan maksta rändluse eest (2) Postimees 1905. aastal: kas rahva hääl maksab? Päeva karikatuur: EASi rahamägede saatus Kultuur Healoomulise hedonismi sümptomid Kirjandus kui pettus – Elena Ferrante lugu Kas Ott Sepp ajas oma uue huumorikavaga publiku naerma? Sport Naisepeksjast jääpurjetaja juhib koos isaga alaliitu (2) Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata (1) Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu Ükskõikne MM naftariigi kõrbekuumuses Tarbija Päiksepaneelid asendavad metsatallu viivad elektriliinid Päiksejaamaga metsatalus jääb petrooleumilamp jõude seisma Tartu Raekoja uued kellad jõudsid Tartusse Rasmus Mägi ja Mika Keränen jätsid maha pronksist jäljed Töötukassa lubab: vastse büroo raske uks hakkab kergemalt käima (8) Konrad Mäe saladuses hoitud maalid said avalikuks Kas bussihange on kooskõlas tehnoloogia arenguga? (1) Ülenurme ehitab kitsa kooli suuremaks Kahe õnnetuvõitu tartlase kõrval mängib uues filmis peategelast Tartu ise Vanamutiks kehastumine apteegis käis suurema vaevata Härma kool tegi poistest inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada!

3 min lugemist
Tarmo Noop FOTO: Viktor Burkivski

Kui me laseme piirikaubandusel praegu plahvatuslikult kasvada, on see kõva maksahaak kogu Eesti majandusele, kirjutab A. Le Coqi juhatuse esimees Tarmo Noop, kirjeldades, kuidas piiril edenevad peale alkoholipoodidele ka teisi kaupu müüvad poed.  

Tellijale Tellijale

Olen tähele pannud, et ükskõik millise probleemi tekkides on alati kolme tüüpi inimesi. Ühed, kes näevad probleemi ja saavad sellest aru, teised, kes näevad probleemi, kuid ei saa sellest aru, ja kolmandad, kes ei näe probleemi ega saa ka sellest aru.

See, et meil on alkoholiaktsiisi vahe tõttu tekkinud piirikaubandus Lätiga, on fakt ja seda enam tagasi ei pööra. Eesti õlleaktsiis on praegu juba kaks korda kõrgem kui Lätis. Kuid selleks et aru saada, mida see endaga kaasa toob, pole vaja muud, kui minna kohapeale vaatama ja natuke ka mõelda. Veelgi parem oleks minna mõnda riiki, kus piirikaubandus õitseb (näiteks Taani), ja õppida nende kogemustest.

Kuid räägiksin natuke kõigepealt arvudest. Lugesin huviks septembri lõpus artikleid Tõnis Ojalt (Postimees) ja Erik Mooralt (Eesti Ekspress), kes väidavad, et mingit piirikaubandust meil Lätiga  eksisteerida ei saa, kuna ei ole võimalik, et Valkas-Ainažis-Ruhjas käiks neil päevas rohkem kui tuhat ostjat ja aktsiisivahe näiteks õllekohvri pealt on meil Lätiga ainult 21 senti, mille pärast sinna ostma minna küll ei tasu. Ilmselgelt pole kumbki ajakirjanik piiril käinud ja tõenäoliselt ei jaga ka kaubandusmatemaatikat (mida ei saa neile otseselt ette heita).

Vastuseks Tõnis Ojale ütleksin, et piiril käib päevas isegi rohkem kui tuhat ostjat ja selles arvus pole midagi erakordset. 

12.10.2016 14.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto