Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.10.2016
Eesti Parts peab kontrollikotta tööle saamiseks läbi käima katsumuste tee Vastne tee vajab remonti PPA asub looma transkriptsiooni tarkvara Õiguskantsler laidab konstitutsioonikohtu loomise mõtet Sõit luurelennukiga on nagu kõrgtehnoloogiline lõbustuspark Unistus ühtsusest – kongressi järel on SRR* asemel SSRR* (2) Maaklerite salajane andmebaas sattus uurimise alla (2) Majandus Maagia või kuritegu: paljastumas on Eesti läbi aegade suurim idupettus (10) Telefonide väljavahetamine ei aidanud Välismaa Saksamaa lõpetab ELi migrantide lahke toetamise Saksamaal rünnakut plaaninud süürlast aitasid tabada kaasmaalased Eesti ei soovi uusi pabertiigreid Makedooniat ootab detsembri alguses tõehetk Kool annab Keenia lapspruutidele vabaduse Persoon: mees, kes hülgas Donald Trumpi Arvamus Tarmo Noop: piirikaubandusel ei tohi lasta kasvada! (4) Aivar Voog, Katrin Männaste, Julia Aru: kuidas me soomlaste eeskujul vodkaturistideks hakkasime Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st? (4) Juhtkiri: paber kannatab kõike Aivar Aotäht: tahan maksta rändluse eest (2) Postimees 1905. aastal: kas rahva hääl maksab? Päeva karikatuur: EASi rahamägede saatus Kultuur Healoomulise hedonismi sümptomid Kirjandus kui pettus – Elena Ferrante lugu Kas Ott Sepp ajas oma uue huumorikavaga publiku naerma? Sport Naisepeksjast jääpurjetaja juhib koos isaga alaliitu (2) Mardna: dopinguküsimuses tuleks halli tsooni koomale tõmmata (1) Tartu imeline võit varjutas hetkeks mured, aga vigastused sunnivad otsima lisajõudu Ükskõikne MM naftariigi kõrbekuumuses Tarbija Päiksepaneelid asendavad metsatallu viivad elektriliinid Päiksejaamaga metsatalus jääb petrooleumilamp jõude seisma Tartu Raekoja uued kellad jõudsid Tartusse Rasmus Mägi ja Mika Keränen jätsid maha pronksist jäljed Töötukassa lubab: vastse büroo raske uks hakkab kergemalt käima (8) Konrad Mäe saladuses hoitud maalid said avalikuks Kas bussihange on kooskõlas tehnoloogia arenguga? (1) Ülenurme ehitab kitsa kooli suuremaks Kahe õnnetuvõitu tartlase kõrval mängib uues filmis peategelast Tartu ise Vanamutiks kehastumine apteegis käis suurema vaevata Härma kool tegi poistest inimesed Meelelahutus Koomiks Sudoku

Andrus Loog: kas meil on vaja arsti või piisab dr Google’st?

5 min lugemist
Veresoontekirurg Andrus Loog. FOTO: Toomas Tatar

Eesti meditsiinisüsteemis on vaja otsuseid, mida on kümme aastat edasi lükatud. Järjekordne edasilükkamine tähendaks eestikeelse arstiabi lõppemist või vähemalt haruldaseks muutumist järgmise kümne aasta jooksul (ka see on valik), kirjutab Taastava Kirurgia Kliiniku juhatuse liige, kirurg Andrus Loog.

Tellijale Tellijale

Haigekassa poolaasta jooksev eelarvepuudujääk on tekitanud inimestes hirmu, et enam haiglasse ja arsti juurde ei saa. Inimesed arvavad, ministrid on eri arvamusel. Tundub, nagu oleks üks lahendus, mis välistaks teise.

Haigekassa on olnud kindlasti Eesti tervishoiu arengumootor, kuid väga hea lahendus, mis on töötanud 25 aastat, ei pruugi täna ja homme enam toimida. Tänaseks on meil kolm põhiprobleemi, mis on fundamentaalsed ja mida ei saa lahendada üleöö: rahapuudus on objektiivne ega rahulda vajadusi, teenuse kättesaadavus on mitterahuldav, teenuse kättesaadavus pole solidaarne. See on kriis – ja head kriisi ei tasu lasta kaotsi minna.

12.10.2016 14.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto